Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Konkurs „Jan Paweł II – droga poety i artysty”

Centrum Myśli Jana Pawła II na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty jest organizatorem Wojewódzkiego Konkursu pt. Jan Paweł II – droga poety i artysty , który zostanie przeprowadzony w roku szkolnym 2012/2013.

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu województwa mazowieckiego. Zapraszamy wszystkich nauczycieli i wychowawców do zapoznania się regulaminem konkursu.

Idea konkursu
Głównym zamysłem konkursu jest upowszechnianie i zachęcanie do pogłębiania wiedzy na temat życia i nauczania Jana Pawła II wśród młodzieży gimnazjalnej z województwa mazowieckiego. Wydaje się, że również współcześnie Papież Polak jest dla młodzieży wielkim autorytetem, stanowi swoisty wzorzec bycia człowiekiem. Szczególnie w wieku gimnazjalnym młodzież oczekuje rozwiązań, podpowiedzi, jak poprowadzić swoje życie. To właśnie wtedy kształtuje się światopogląd oraz postawy tych młodych ludzi. Stąd też spojrzenie na Jana Pawła II, na jego życie i twórczość może być niebywale budujące dla współczesnego młodego pokolenia.

Obecna propozycja tematyczna – Jan Paweł II – droga poety i artysty zachęca do zapoznania się nie tylko z poetycką i dramaturgiczną twórczością Jana Pawła II. To również zaproszenie do wspólnego spojrzenia na sztukę, do przeżycia przygody z aktorstwem, a więc tego co od zawsze i do głębi porusza każde pokolenie młodzieży.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu , który zawiera harmonogram konkursu oraz obowiązującą bibliografię.

Decyzją Wojewódzkiej Komisji Konkursowej termin zgłaszania szkół został przedłużony do 31 grudnia 2012 roku.

Przydatne linki:

Mazowieckie Kuratorium Oświaty

Biblioteka Centrum Myśli Jana Pawła II

Nauczaniejp2.pl

Forma zgłoszenia: druk zgłoszeniowy (zał. nr 1) przesłany na adres konkurs@centrumjp2.pl z dopiskiem „KONKURS «Jan Paweł II – droga poety i artysty»” lub faxem (22) 826 – 42 – 23.

UWAGA: nastąpiła zmiana w składzie komisji konkursowej – koordynatorem konkursu została pani Angelika Metzger.

Załączniki

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.