Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Komplet adhortacji Jana Pawła II już w sieci!

2 kwietnia 2011 zespół redaktorów Zintegrowanej Bazy Tekstów Papieskich (ZiBaTePa) www.nauczaniejp2.pl  opublikował drugi już moduł bazy – zindeksowany komplet adhortacji apostolskich Papieża Polaka. Przypominamy, że ZiBaTePa, to projekt Centrum Myśli Jana Pawła II uruchomiony w październiku ub. roku. Do niedawna zawierał tylko komplet zindeksowanych 14 papieskich encyklik.


 

 

Nowo dodany zbiór składa się z 15 zindeksowanych adhortacji dot. różnorodnej tematyki.  Znajdziemy tam nauczanie Jana Pawła II m.in. o rodzinie (Familiaris Consortio), życiu konsekrowanym (Vita consecrata), powołaniu świeckich (Christefideles laici), czy zadaniach Kościoła w Europie (Ecclesia in Europa)…

Do publikacji modułu wydatnie przyczyniła się zgoda Wydawnictwa M na wykorzystanie w ZiBaTePie polskich wersji 4 adhortacji niepublikowanych dotąd w sieci (Ecclesia in America, Ecclesia in Asia, Ecclesia in Oceania oraz Nowa nadzieja dla Libanu), w wersji z 16-tomowej edycji Dzieł zebranych Jana Pawła II.

 

Odtąd wszystkie adhortacje apostolskie Jana Pawła II w języku polskim dostępne są w wersji elektronicznej. Wydawnictwu M bardzo dziękujemy!

Już niedługo opublikowane będą kolejne zindeksowane komplety tekstów przemówień i homilii – z papieskich pielgrzymek do Ojczyzny (czerwiec) oraz Światowych Dni Młodzieży (sierpień).

 

Projekt realizowany jest przy współudziale portalu Opoka.pl

 

 

 

Warto pamiętać, że wszelkie nowości dotyczące ZiBaTePy, a także konkursy z nagrodami książkowymi można odnaleźć na facebookowym fanpage’u bazy.

Zapraszamy do korzystania z ZiBaTePy oraz do polubienia jej na facebooku!

 

Opublikowano 05.04.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.