Katarzyna Osior-Szot

Kasia

Koordynatorka „Inkubatora Miłosierdzia”

Studiowałam filologię polską i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, ukończyłam także Podyplomowe Studia Trenerów Biznesu, Oświaty i Administracji prowadzone przez Laboratorium Psychoedukacji i Uniwersytet SWPS. Zainteresowania naukowe rozwijam na językoznawczych studiach doktoranckich. Popularyzuję naukę jako wykładowca Uniwersytetu Otwartego UW, prowadzę autorskie warsztaty rozwoju osobistego opartego na słowie.

Pracuję w Centrum Myśli Jana Pawła II, a więc w organizacji, która odegrała wielką rolę w kształtowaniu mojej tożsamości – zanim dołączyłam do zespołu pracowników Centrum, przez pięć lat działałam w Inkubatorze Miłosierdzia jako wolontariuszka i liderka grupy. Dziś jako koordynatorka wolontariatu sięgam pamięcią do tych doświadczeń i na tej podstawie projektuję strategię wolontariatu kompetencyjnego opartego na nauczaniu Jana Pawła II.

Uważam wolontariat za świetną szkołę życia, pokory, przyjaźni i radości, a przede wszystkim za realną formę zmieniania świata na lepsze.

 e-mail: inkubator@centrumjp2.pl

Dodano: