Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Katarzyna Osior-Szot

Koordynatorka „Inkubatora Miłosierdzia”

Studiowałam filologię polską i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, ukończyłam także Podyplomowe Studia Trenerów Biznesu, Oświaty i Administracji prowadzone przez Laboratorium Psychoedukacji i Uniwersytet SWPS. Zainteresowania naukowe rozwijam na językoznawczych studiach doktoranckich. Popularyzuję naukę jako wykładowca Uniwersytetu Otwartego UW, prowadzę autorskie warsztaty rozwoju osobistego opartego na słowie.

Pracuję w Centrum Myśli Jana Pawła II, a więc w organizacji, która odegrała wielką rolę w kształtowaniu mojej tożsamości – zanim dołączyłam do zespołu pracowników Centrum, przez pięć lat działałam w Inkubatorze Miłosierdzia jako wolontariuszka i liderka grupy. Dziś jako koordynatorka wolontariatu sięgam pamięcią do tych doświadczeń i na tej podstawie projektuję strategię wolontariatu kompetencyjnego opartego na nauczaniu Jana Pawła II.

Uważam wolontariat za świetną szkołę życia, pokory, przyjaźni i radości, a przede wszystkim za realną formę zmieniania świata na lepsze.

 e-mail: inkubator@centrumjp2.pl

Opublikowano 14.04.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.