Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Kartka z myślą JP2

100. urodziny Karola Wojtyły to okazja, aby przypomnieć jego fascynującą biografię i ponadczasowe nauczanie! W ramach wspólnego świętowania przygotowaliśmy akcję „Kartka z myślą JP2”, w ramach której znane osoby dzielą się swoją ulubioną myślą Jana Pawła II lub wydarzeniem, które utkwiło im w pamięci, było inspiracją w realizowanych projektach czy po prostu jest ich ważnym, życiowym drogowskazem.

Wśród naszych ambasadorów akcji znaleźli się: aktor i prezenter telewizyjny Maciej Musiał, aktor i reżyser Andrzej Seweryn, aktorka Kamila Kamińska, dziennikarka Magdalena Wolińska-Riedi, aktorka Emilia Komarnicka-Klynstra, aktor Redbad Klynstra-Komarnicki oraz kompozytor Paweł Łukaszewski.

A Ciebie jak inspiruje Jan Paweł II?

Zachęcamy Was do wstawiania własnych zdjęć/krótkich filmików pod postem z kartką #100.urodzinyKarolaWojtyły w serwisie facebook.com i dzielenia się ulubioną myślą/cytatem lub wydarzeniem!

Opublikowano 18.05.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online