Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Nasza nowa publikacja o kardynale Karolu Wojtyle wobec księży-pedofilów

Fakty i źródła

Fot. Archiwum Uniwersyteckie KUL. Na zdjęciu Karol Wojtyła wśród księży.

Na portalu JP2online publikujemy chronologię wydarzeń i reakcji kardynała Karola Wojtyły na nadużycia seksualne trzech księży Józefa Loranca, Bolesława Sadusia i Eugeniusza Surgenta. W przygotowanej przez nas publikacji fakty zostały zestawione z dokumentami źródłowymi z archiwum IPN, z którymi można zapoznać się bezpośrednio na naszym portalu.

Nasz artykuł stanowi próbę uporządkowania faktów w związku z zarzutami, które pojawiły się w przestrzeni medialnej w stosunku do Karola Wojtyły na temat niewłaściwego reagowania na przypadki pedofilii wśród księży pracujących na terenie archidiecezji krakowskiej w latach 70.

Zachęcamy również do zapoznania się z wcześniejszym artykułem:

Opublikowano 12.06.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.