Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Inauguracja 2014

6 grudnia wręczone zostały Stypendia m.st Warszawy im. Jana Pawła II. Na spotkaniu obecnych było 80 stypendystów, którzy prócz odebrania listu gratulacyjnego mieli możliwość poznania się nawzajem oraz oferty programowej Centrum Myśli Jana Pawła II, która w sposób szczególny kierowana jest do młodzieży. Spotkanie inauguracyjne podzielone zostało na trzy części: dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych.  

Bardzo cieszymy się, że aż tylu stypendystów udało się zgromadzić jednego dnia w przestrzeni Centrum Myśli Jana Pawła II. Jest to, bowiem szczególna grupa – grupa ludzi zdolnych, pracowitych, zaangażowanych społecznie i stawiających przed sobą wysokie cele. Rozmawiając z nimi jesteśmy przekonani, że przesłanie Jana Pawła II „musicie od siebie wymagać”, które jest również mottem stołecznego programu stypendialnego, jest na prawdę żywe i już teraz przynosi dobre owoce.

Próbkę marzeń i dążeń młodzieży mieliśmy właśnie 6 grudnia, kiedy uczestnicy ozdabiali namalowane na dużej planszy drzewo papierowymi korzeniami, które symbolizują ich talenty, oraz liśćmi, na których umieszczali cel, który chcą osiągnąć w tym roku. W koronie drzewa pojawiły się między innymi: realizacja własnego przyrodniczego projektu badawczego, zdobycie mistrzostwa Warszawy w koszykówce, osiągnięcie I miejsca w ogólnopolskich zawodach tanecznych, czy otrzymanie indeksu na Massachusetts Institute of Technology. Wierzymy, że te oraz inne marzenia są w zasięgu ręki naszych stypendystów.

Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, przesłała każdemu z uczestników list gratulacyjny, oraz życzenia „odnalezienia własnej i niepowtarzalnej drogi życia, drogi z innymi i dla innych.” Natomiast dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II – Norbert Szczepański, prócz gratulacji i zachęty do pracy nad sobą, zaprosił uczestników do włączenia się w życie naszej społeczności: „Centrum Myśli Jana Pawła II powstało z myślą o takich osobach jak Wy. Jest to od teraz Wasze miejsce, korzystajcie z biblioteki, zgromadzonych zasobów multimedialnych i naszej wiedzy, ale również realizujcie z nami i u nas swoje pomysły oraz projekty.”

Stypendia m. st. Warszawy im. Jana Pawła II przyznano już po raz dziesiąty. W tym roku otrzymało je 492 uczniów i studentów z Warszawy. Stypendia przyznawane są osobom zdolnym, aktywnym oraz znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Jest to inwestycja w młodych, których talenty służyć będą w kolejnych latach całej społeczności Warszawy.

Więcej o programie stypendialnym: http://www.centrumjp2.pl/stypendia-im-jana-pawla-ii/

IMG_2029 IMG_1803 IMG_1778 IMG_1680 IMG_1556 IMG_1673 IMG_1534 IMG_1417 IMG_1346 IMG_1157 IMG_1336 IMG_1786

Opublikowano 27.11.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Chór został szczególnie doceniony przez jurorów za wykonanie klasycznego repertuaru cerkiewnego.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.