Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Inauguracja 19. edycji stypendiów już za nami!

Zdjęcie stypendystów robiących eksperyment fizyczny

„Program Stypendialny 2023/2024 uważamy za otwarty” – ogłosili wczoraj podczas uroczystej gali Ewa Masny-Askanas, przewodnicząca Komisji Stypendialnej i Michał Senk, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II.

Wieczór był prawdziwym świętem nauki. Ponad 280 stypendystów stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II odebrało listy gratulacyjne w roku, w którym wspominamy 550-lecie urodzin Mikołaja Kopernika i 25-lecie ogłoszenia poświęconej wierze i rozumowi encykliki „Fides et ratio”, co podkreślił podczas powitania gości Michał Senk.

Gratulując laureatom, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła zachęcał stypendystów do, z jednej strony, odważnego eksperymentowania w poszukiwaniu swojej życiowej drogi, z drugiej do brania odpowiedzialności za podjęte decyzje i działania.

„Czasem bogactwo wyboru możliwych ścieżek potrafi być przytłaczające, dlatego warto dać sobie pozwolenie na próbowanie, testowanie” – przekonywała też dr Jowita Radzińska, socjolożka, etyczka, filozofka z Uniwersytetu SWPS.

Z dr Radzińską oraz dwiema innymi znakomitymi naukowczyniami, prof. Agnieszką Szarkowską, kierowniczką Laboratorium Przekładu Audiowizualnego z Instytutu Lingwistyki Stosowanej UW i mgr Karoliną Pondel-Sycz, doktorantką Szkoły Doktorskiej PW, rozmawialiśmy na scenie o ich, różnorodnych, drogach do realizacji własnych marzeń i pasji.

Podczas gali, która – ze względu na swój temat przewodni – nie przypadkiem odbyła się w Centrum Nauki Kopernik, nie mogło zabraknąć także eksperymentów naukowych, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem publiczności.

Podniosły, uroczysty nastrój wieczoru budował występ Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II, który wykonał między innymi utwór „Sogno di Volare”, czyli „Marzenie o lataniu”, motywując naszych stypendystów do sięgania po marzenia 🎶 Uroczystość poprowadziła Monika Woźniak.

Po części oficjalnej był czas na pamiątkowe zdjęcia.

Stypendia m.st..Warszawy im. Jana Pawła II zostały przyznane po raz 19. Trafiły do uzdolnionych warszawskich uczniów i studentów, którzy wykazują się nie tylko dobrymi wynikami w nauce, ale też sukcesami w co najmniej jednej z dziedzin: nauka, sztuka, sport lub działalność społeczna. Wszystkim stypendystom raz jeszcze serdecznie gratulujemy!


Zapraszamy, by skorzystać z propozycji Programu Stypendialnego, które przygotowaliśmy dla Was na ten rok:

Galeria

Opublikowano 12.12.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.