Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Inauguracja 19. edycji stypendiów już za nami!

Zdjęcie stypendystów robiących eksperyment fizyczny

„Program Stypendialny 2023/2024 uważamy za otwarty” – ogłosili wczoraj podczas uroczystej gali Ewa Masny-Askanas, przewodnicząca Komisji Stypendialnej i Michał Senk, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II.

Wieczór był prawdziwym świętem nauki. Ponad 280 stypendystów stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II odebrało listy gratulacyjne w roku, w którym wspominamy 550-lecie urodzin Mikołaja Kopernika i 25-lecie ogłoszenia poświęconej wierze i rozumowi encykliki „Fides et ratio”, co podkreślił podczas powitania gości Michał Senk.

Gratulując laureatom, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła zachęcał stypendystów do, z jednej strony, odważnego eksperymentowania w poszukiwaniu swojej życiowej drogi, z drugiej do brania odpowiedzialności za podjęte decyzje i działania.

„Czasem bogactwo wyboru możliwych ścieżek potrafi być przytłaczające, dlatego warto dać sobie pozwolenie na próbowanie, testowanie” – przekonywała też dr Jowita Radzińska, socjolożka, etyczka, filozofka z Uniwersytetu SWPS.

Z dr Radzińską oraz dwiema innymi znakomitymi naukowczyniami, prof. Agnieszką Szarkowską, kierowniczką Laboratorium Przekładu Audiowizualnego z Instytutu Lingwistyki Stosowanej UW i mgr Karoliną Pondel-Sycz, doktorantką Szkoły Doktorskiej PW, rozmawialiśmy na scenie o ich, różnorodnych, drogach do realizacji własnych marzeń i pasji.

Podczas gali, która – ze względu na swój temat przewodni – nie przypadkiem odbyła się w Centrum Nauki Kopernik, nie mogło zabraknąć także eksperymentów naukowych, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem publiczności.

Podniosły, uroczysty nastrój wieczoru budował występ Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II, który wykonał między innymi utwór „Sogno di Volare”, czyli „Marzenie o lataniu”, motywując naszych stypendystów do sięgania po marzenia 🎶 Uroczystość poprowadziła Monika Woźniak.

Po części oficjalnej był czas na pamiątkowe zdjęcia.

Stypendia m.st..Warszawy im. Jana Pawła II zostały przyznane po raz 19. Trafiły do uzdolnionych warszawskich uczniów i studentów, którzy wykazują się nie tylko dobrymi wynikami w nauce, ale też sukcesami w co najmniej jednej z dziedzin: nauka, sztuka, sport lub działalność społeczna. Wszystkim stypendystom raz jeszcze serdecznie gratulujemy!


Zapraszamy, by skorzystać z propozycji Programu Stypendialnego, które przygotowaliśmy dla Was na ten rok:

Galeria

Opublikowano 12.12.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.