Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Ikona – piękno zanurzone w tajemnicy

Ikona to piękno zanurzone w tajemnicy. 12 grudnia o godz. 18.00 spotkamy się z Izabelą Murzą, która od lat tworzy ikony zarówno do kościołów katolickich, jak i prawosławnych. Wspólnie zastanowimy się nad ekumeniczną rolą ikony.

 


„Świat, w którym żyjemy – pisali Ojcowie na zakończenie Soboru Watykańskiego II – potrzebuje piękna, aby nie pogrążyć się w rozpaczy. Piękno, podobnie jak prawda, budzi radość w ludzkich sercach i jest cennym owocem, który trwa mimo upływu czasu, tworzy więź między pokoleniami i łączy je w jednomyślnym podziwie!”.
    
Izabela Murza – od lat tworzy ikony zarówno do kościołów katolickich, jak i prawosławnych. 

Elżbieta Jackowska-Kurek – ikonograf, współzałożycielka Studium Chrześcijańskiego Wschodu oraz Akademii Ikony działającej przy Muzeum Ikon w Warszawie, prowadzi Studium Ikonograficzne i Pracownię Ikon św. Andrzeja Apostoła.
 

Temat: Ekumeniczna rola ikony. Proces tworzenia ikony źródłowej na przykładzie ikony św. Katarzyny ze Sieny.
Termin: 12 grudnia 2012 roku
Godzina: 18.00
Miejsce: 1Piętro
Adres: ul. Foksal 11, Warszawa

Opublikowano 28.11.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.