Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Ikona – piękno zanurzone w tajemnicy

Ikona to piękno zanurzone w tajemnicy. 12 grudnia o godz. 18.00 spotkamy się z Izabelą Murzą, która od lat tworzy ikony zarówno do kościołów katolickich, jak i prawosławnych. Wspólnie zastanowimy się nad ekumeniczną rolą ikony.

 


„Świat, w którym żyjemy – pisali Ojcowie na zakończenie Soboru Watykańskiego II – potrzebuje piękna, aby nie pogrążyć się w rozpaczy. Piękno, podobnie jak prawda, budzi radość w ludzkich sercach i jest cennym owocem, który trwa mimo upływu czasu, tworzy więź między pokoleniami i łączy je w jednomyślnym podziwie!”.
    
Izabela Murza – od lat tworzy ikony zarówno do kościołów katolickich, jak i prawosławnych. 

Elżbieta Jackowska-Kurek – ikonograf, współzałożycielka Studium Chrześcijańskiego Wschodu oraz Akademii Ikony działającej przy Muzeum Ikon w Warszawie, prowadzi Studium Ikonograficzne i Pracownię Ikon św. Andrzeja Apostoła.
 

Temat: Ekumeniczna rola ikony. Proces tworzenia ikony źródłowej na przykładzie ikony św. Katarzyny ze Sieny.
Termin: 12 grudnia 2012 roku
Godzina: 18.00
Miejsce: 1Piętro
Adres: ul. Foksal 11, Warszawa

Opublikowano 28.11.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.