Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Idea

Spotkania Pokolenia JP2

Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować.

Jan Paweł II
(spotkanie z młodzieżą na Westerplatte, czerwiec 1987 r.)

O pokoleniu JP2 zaczęto mówić w mediach w kwietniu 2005 roku, aby opisać żywą reakcję młodych ludzi na śmierć Papieża. Jednak zwrot JP2 po raz pierwszy pojawił się dużo wcześniej, podczas Światowych Dni Młodzieży w Paryżu w 1997 roku. Papież Jan Paweł II wielokrotnie przemawiał do młodych. Słowa, które wypowiadał, były wymagające, ale zawsze trafiały do milionów serc. Pomimo braku mody na wiarę, tysiące młodych ludzi przychodziło na spotkania ze schorowanym Papieżem, który do końca zachował niezwykłą młodzieńczość ducha.

Dla wszystkich osób, które identyfikują się z pokoleniem Jana Pawła II chcieliśmy stworzyć miejsce comiesięcznego spotkania – miejsce dyskusji i wspólnej modlitwy. Zapraszamy na wykłady i uroczystą Mszę świętą. Spotkania Pokolenia JP2 organizowane są przez stypendystów Centrum Myśli Jana Pawła II i Ośrodek Akademicki przy kościele św. Anny w Warszawie.

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca w sali Centralnej Biblioteki Rolniczej odbywają się wykłady zaproszonych gości na tematy związane z nauczaniem Jana Pawła II. Po wykładzie odprawiana jest Msza święta Pokolenia Jana Pawła II w kościele św. Anny. Podczas liturgii stypendyści czytają komentarze papieskie, przygotowują modlitwę wiernych oraz procesję z darami. Na początku mszy słuchamy nagranego przemówienia Ojca Świętego, na koniec czytana jest modlitwa o beatyfikację sługi Bożego Jana Pawła II.

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.