Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkanie z Leszkiem Cichym

Leszek Cichy – guru himalaizmu, człowiek, który jako pierwszy w historii zdobył zimą Mount Everest (wraz z Krzysztofem Wielickim), będzie gościem spotkania inaugurującego cykl „Góry wartości”. Bowiem góry to nie tylko sport i przygoda. To też spotkanie z samym sobą, walka z własnymi słabościami, otwarcie na duchowy wymiar życia. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 13 listopada o godz. 18.30 na 1Piętro.

 


Leszek Cichy wraz z Krzysztofem Wielickim jako pierwszy w historii wszedł zimą na Mount Everest (17.02.1980 r.). To także pierwszy Polak, który zdobył koronę ziemi – najwyższe szczyty siedmiu kontynentów. Wytyczył też nowe drogi na McKinley (6194 m), Aconcaguę (6960 m) i Yalung Kang (8505 m). W 2008 roku poprowadził pierwszą polska wyprawę na Gunnbjorns Fjeld (3694 m) – najwyższy szczyt Arktyki. Wyprawa była współorganizowana przez Rival Group. W latach 1995–1999 pełnił funkcję prezesa Polskiego Związku Alpinizmu. Jest współautorem książki „Rozmowy o Evereście”.

Termin: 13 listopada 2012 roku
Godzina: 18.30
Miejsce: 1Piętro
Adres: ul. Foksal 11, Warszawa

 

 

 

 

 

 

 

Partnerami cyklu są:

   

 oraz

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki  Klub Wysokogórski, Warszawa
Uniwersytecki Klub Alpinistyczny, Warszawa  Studencki Klub Górski
Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich    Klub Turystyki Aktywnej Spacerniak

Speleoklub, Warszawa  Portalgorski.pl
 

Patroni medialni:

   

 

Opublikowano 04.11.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Warszawska Noc Muzeów, jest jednym z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Co roku bierze w niej udział ponad 230 instytucji, dołącz i Ty!
„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.