Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

George Weigel w Warszawie

20 kwietnia Centrum Myśli Jana Pawła II zorganizowało ogólnodostępny wykład Polskie doświadczenie historyczne i jego wpływ na pontyfikat Jana Pawła II, który wygłosił w czasie swojej wizyty w Polsce George Weigel – światowej sławy pisarz, biograf Jana Pawła II. Spotkanie odbyło się w Sali Wystawowej Zbiorów Specjalnych Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Wzięli w nim udział honorowi goście:


Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Tomasz Merta, Prezydent m.st. Warszawy Mirosław Kochalski, historycy, dziennikarze oraz stypendyści Centrum Jana Pawła II w Warszawie – razem 120 osób. Po wykładzie odbyła się prezentacja materiałów filmowych z pielgrzymek papieskich pt. Papież o historii Polski i Warszawy, przygotowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Telewizję Kino Polska. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął Prezydent m.st. Warszawy, patronem medialnym był tygodnik OZON, w którym przedrukowano tekst wykładu. Projekt został zrealizowany przy współpracy z Muzeum Historii Polski.

Opublikowano 03.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

W Warszawie rozpoczyna się właśnie Warszawski Tydzień Kobiet. To dobra okazja, aby przypomnieć jeden z ważnych tematów, które podjęliśmy w ramach podcastów „Słuchając drogi”
To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu