Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

George Weigel w Warszawie

20 kwietnia Centrum Myśli Jana Pawła II zorganizowało ogólnodostępny wykład Polskie doświadczenie historyczne i jego wpływ na pontyfikat Jana Pawła II, który wygłosił w czasie swojej wizyty w Polsce George Weigel – światowej sławy pisarz, biograf Jana Pawła II. Spotkanie odbyło się w Sali Wystawowej Zbiorów Specjalnych Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Wzięli w nim udział honorowi goście:


Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Tomasz Merta, Prezydent m.st. Warszawy Mirosław Kochalski, historycy, dziennikarze oraz stypendyści Centrum Jana Pawła II w Warszawie – razem 120 osób. Po wykładzie odbyła się prezentacja materiałów filmowych z pielgrzymek papieskich pt. Papież o historii Polski i Warszawy, przygotowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Telewizję Kino Polska. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął Prezydent m.st. Warszawy, patronem medialnym był tygodnik OZON, w którym przedrukowano tekst wykładu. Projekt został zrealizowany przy współpracy z Muzeum Historii Polski.

Opublikowano 03.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.