Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

George Weigel w Warszawie

20 kwietnia Centrum Myśli Jana Pawła II zorganizowało ogólnodostępny wykład Polskie doświadczenie historyczne i jego wpływ na pontyfikat Jana Pawła II, który wygłosił w czasie swojej wizyty w Polsce George Weigel – światowej sławy pisarz, biograf Jana Pawła II. Spotkanie odbyło się w Sali Wystawowej Zbiorów Specjalnych Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Wzięli w nim udział honorowi goście:


Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Tomasz Merta, Prezydent m.st. Warszawy Mirosław Kochalski, historycy, dziennikarze oraz stypendyści Centrum Jana Pawła II w Warszawie – razem 120 osób. Po wykładzie odbyła się prezentacja materiałów filmowych z pielgrzymek papieskich pt. Papież o historii Polski i Warszawy, przygotowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Telewizję Kino Polska. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął Prezydent m.st. Warszawy, patronem medialnym był tygodnik OZON, w którym przedrukowano tekst wykładu. Projekt został zrealizowany przy współpracy z Muzeum Historii Polski.

Opublikowano 03.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.