Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Euro z Janem Pawłem II – cz. 3

Zapraszamy na kolejne spotkanie piłkarskie z Janem Pawłem II – sportowcem i zawodnikiem. Staramy się przypominać Wam różne wydarzenia ze świata futbolu, w których uczestniczył Papież. Jego miłość do piłki wyrażała się między innymi przez przyjmowanie dziesiątek delegacji organizacji sportowych, klubów, byłych oraz obecnych zawodników. 

 
 
Ojciec Święty nie poprzestawał tylko na teoretyzowaniu lub wspomnieniach – o ile pozwalał mu na to czas, oglądał mecze piłkarskie w telewizji. A gdy było to niemożliwe, wypytywał swoich współpracowników o wynik szczególnie ważnych spotkań. 
 
W 1986 roku dziennikarze zapytali Jana Pawła II, czy oglądał mistrzostwa świata w piłce nożnej. „Niestety nie, tylko trzy minuty, resztę mi opowiedzieli” – odparł. 
12 lipca 1998 roku udało mu się jednak obejrzeć cały mecz finałowy mistrzostw świata – Francja – Brazylia. Jak oświadczył rzecznik Stolicy Apostolskiej Joaquín Navarro-Valls: „Papież nie kibicował szczególnie żadnej z drużyn, interesowało go całe widowisko, a najbardziej gra bramkarzy”!
 
Źródło: http://papiez_polak.w.interia.pl/sport.html
 
Pewnego dnia, goszcząc sportowców w Sali Klementyńskiej, Jan Paweł II zaznaczył: „Wasza obecność stanowi dla mnie okazję do przypomnienia o tym, jak ważny jest sport w dzisiejszym społeczeństwie. Kościół uważa aktywność sportową, uprawianą przy pełnym poszanowaniu obowiązujących zasad, za ważny instrument wychowawczy, zwłaszcza dla młodych pokoleń”. (17.01.2004)
 

Opublikowano 12.06.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.