Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Euro z Janem Pawłem II – cz. 3

Zapraszamy na kolejne spotkanie piłkarskie z Janem Pawłem II – sportowcem i zawodnikiem. Staramy się przypominać Wam różne wydarzenia ze świata futbolu, w których uczestniczył Papież. Jego miłość do piłki wyrażała się między innymi przez przyjmowanie dziesiątek delegacji organizacji sportowych, klubów, byłych oraz obecnych zawodników. 

 
 
Ojciec Święty nie poprzestawał tylko na teoretyzowaniu lub wspomnieniach – o ile pozwalał mu na to czas, oglądał mecze piłkarskie w telewizji. A gdy było to niemożliwe, wypytywał swoich współpracowników o wynik szczególnie ważnych spotkań. 
 
W 1986 roku dziennikarze zapytali Jana Pawła II, czy oglądał mistrzostwa świata w piłce nożnej. „Niestety nie, tylko trzy minuty, resztę mi opowiedzieli” – odparł. 
12 lipca 1998 roku udało mu się jednak obejrzeć cały mecz finałowy mistrzostw świata – Francja – Brazylia. Jak oświadczył rzecznik Stolicy Apostolskiej Joaquín Navarro-Valls: „Papież nie kibicował szczególnie żadnej z drużyn, interesowało go całe widowisko, a najbardziej gra bramkarzy”!
 
Źródło: http://papiez_polak.w.interia.pl/sport.html
 
Pewnego dnia, goszcząc sportowców w Sali Klementyńskiej, Jan Paweł II zaznaczył: „Wasza obecność stanowi dla mnie okazję do przypomnienia o tym, jak ważny jest sport w dzisiejszym społeczeństwie. Kościół uważa aktywność sportową, uprawianą przy pełnym poszanowaniu obowiązujących zasad, za ważny instrument wychowawczy, zwłaszcza dla młodych pokoleń”. (17.01.2004)
 

Opublikowano 12.06.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Warszawska Noc Muzeów, jest jednym z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Co roku bierze w niej udział ponad 230 instytucji, dołącz i Ty!
„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.