Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Era mohera czy Era Wodnika?

Głównym tematem kolejnego spotkania z cyklu dyskusji z Janem Pawłem II był New Age, ale poruszane były również problemy związane z miejscem wiary i religii wobec życiowych problemów współczesnego człowieka, relacją między filozofią chrześcijańską a filozofiami wschodnimi, wróżbiarstwem, medycyną niekonwencjonalną…

Do dyskusji zaproszeni zostali:

  • prof. Zbigniew Mikołejko, filozof religii, eseista. Kierownik Zakładu Badań nad Religią w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, wykładowca w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej im. Bolesława Prusa oraz w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania. Wykłada również wstęp do wiedzy o religii na Podyplomowym Studium Wiedzy o Kulturze przy Instytucie Badań Literackich PAN.
  •  o. dr Aleksander Posacki SJ, egzorcysta, teolog, filozof i publicysta, specjalista m. in. w zakresie historii mistyki, demonologii oraz nowych ruchów religijnych. Ponadto jest konsultantem egzorcystów katolickich w Polsce i zagranicą oraz ekspertem i wykładowcą m.in. na Międzynarodowych Zjazdach Egzorcystów.
  • Robert Tekieli, polski dziennikarz, publicysta, animator kultury niezależnej, poeta lingwistyczny. Współzałożyciel i redaktor niezależnego pisma literacko-kulturalnego „Brulion”. Był członkiem Rady Programowej TVP oraz Rady Programowej archidiecezjalnego Radia Józef. Obecnie jest felietonistą „Gazety Polskiej” oraz prowadzącym program „Jarmark Cudów” w TVP3.
 

Spotkanie odbyło się 13 maja 2008 r., przyszło ok. 100 osób, a dyskusja była bardzo burzliwa.

 

Nagrania ze spotkania „Era mohera czy Era Wodnika?

Wypowiedź prof. Zbigniewa Mikołejki [flowplayer src=’/wp-content/uploads/2013/02/01_z_mikolejko1.mp3′ ]

Wypowiedź o. dr. Aleksandra Posackiego [flowplayer src=’/wp-content/uploads/2013/02/02_o_a_posacki1.mp3′ ]

Wypowiedź Roberta Tekieli [flowplayer src=’/wp-content/uploads/2013/02/03_r_tekieli1.mp3′ ]

Uzupełnienie (Z.M.) [flowplayer src=’/wp-content/uploads/2013/02/04_z_mikolejko2.mp3′ ]

Uzupełnienie (o.A.P.) [flowplayer src=’/wp-content/uploads/2013/02/05_o_a_posacki2.mp3′ ]

Uzupełnienie (R.T.) [flowplayer src=’/wp-content/uploads/2013/02/06_r_tekieli2.mp3′ ]

Odpowiedź 1 (Z.M.) [flowplayer src=’/wp-content/uploads/2013/02/07_z_mikolejko-odp1.mp3′ ]

Odpowiedź 1 (R.T.) [flowplayer src=’/wp-content/uploads/2013/02/08_r_tekieli-odp1.mp3′ ]

Odpowiedź 1 (o.A.P.) [flowplayer src=’/wp-content/uploads/2013/02/09_o_a_posacki-odp1.mp3′ ]

Odpowiedź 2 (R.T.) [flowplayer src=’/wp-content/uploads/2013/02/10_r_tekieli-odp2.mp3′ ]

Odpowiedź 2 (o.A.P.) [flowplayer src=’/wp-content/uploads/2013/02/11_o_a_posacki-odp2.mp3′ ]

 

[nggallery id=224]

Opublikowano 13.05.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.