Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wydarzenia edukacyjne

Inauguracja portalu JP2online, 18 maja

Od 2016 roku Centrum Myśli Jana Pawła II realizuje wieloletni projekt „JP2online”, którego celem jest zachowanie i udostępnienie szeroko rozumianej spuścizny po papieżu. Zwieńczeniem działań polegających na zlokalizowaniu i opracowaniu materiałów związanych tematycznie z Janem Pawłem II (przede wszystkim: multimediów, fotografii, dokumentów archiwalnych) będzie uruchomienie portalu JP2online w rocznicę stulecia urodzin Karola Wojtyły.

Portal JP2online to przejrzysta, innowacyjna wyszukiwarka i katalog materiałów wyprodukowanych przez: media publiczne, instytucje państwowe, organizacje papieskie oraz archiwaliów stanowiących własność osób prywatnych. Na jego łamach znajdą się także teksty papieskie (dokumenty, homilie, przemówienia) oraz artykuły na temat życia i nauczania Jana Pawła II. 

Więcej

Ogólnopolski Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II „Totus Tuus”

W roku jubileuszu 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły – Jana Pawła II konkurs ma zadanie przybliżyć dzieciom i młodzieży jego życiorys i główne wątki nauczania. Celem konkursu jest również ukazanie Jana Pawła II jako wzorca osobowego i autorytetu.

Uczestnikami konkursu są 3-osobowe zespoły uczniów rywalizujących w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych klas VI-VIII i szkół ponadpodstawowych.

I etap konkursu, polegający na zespołowym rozwiązaniu testu online, odbędzie się 29 kwietnia 2020 roku o godz. 9.00. Finał konkursu, w którym weźmie udział 13 najlepszych drużyn w każdej kategorii wiekowej, odbędzie się 15 maja 2020 roku w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Aby wziąć udział w Konkursie, za pośrednictwem  szkoły, należy zgłosić zespół uczniów do 20 kwietnia 2020 roku włącznie.

Głównym organizatorem jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borownie, a Centrum Myśli Jana Pawla II jest partnerem merytorycznym konkursu.

Regulamin konkursu

XVI Konkurs Papieskie Życie i wolność – dar i zadanie

Konkurs Papieski to największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Projekt ten realizowany przez Instytut Tertio Millennio z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży. Głównym celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża Jana Pawła II wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych.

Konkurs Papieski kształtuje twórcze myślenie, stwarza możliwość skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem papieża Polaka. Jest więc zaproszeniem do rozpoczęcia głębszych studiów nad myślą Jana Pawła II oraz pogłębiania wiedzy  z zakresu katolickiej nauki społecznej.

Konkurs składa się z czterech etapów. Pierwszy z nich, polegający na rozwiązaniu testu online, rozpocznie się już 23 lutego 2020 roku. Finał Konkursu Papieskiego odbędzie się 30 maja 2020 roku. Główną nagrodą dla zwycięzcy każdego z 9 regionów, na które podzieleni są uczestnicy konkursu, jest wyjazd do Rzymu.

Centrum Myśli Jana Pawła II jest współorganizatorem  XVI Konkursu Papieskiego i będzie gospodarzem finału konkursu dla regionu mazowiecko-podlaskiego.

Regulamin konkursu

Konkurs „Jan Paweł II – człowiek odwagi”

Konkurs tematyczny, przeznaczony dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej z województwa mazowieckiego.

W związku z przypadającą w 2020 roku 100. rocznicą urodzin Karola Wojtyły, ósma edycja konkursu przybliży jego uczestnikom postać Karola Wojtyły i jego biografię. Głównym tematem konkurs będzie ukazanie Jana Pawła II jako człowieka odważnych czynów i mężnego ducha. Konkurs  ma  charakter  interdyscyplinarny. Realizowany jest w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Zwieńczeniem konkursu będzie uroczysta gala, która odbędzie się 23 kwietnia 2020 r. o godz. 16.00 w Galerii Porczyńskich przy Placu Bankowym w Warszawie. Wszyscy laureaci i finaliści zostaną wówczas nagrodzeni oraz otrzymają zaświadczenia Mazowieckiego Kuratora Oświaty potwierdzające ich udział i uzyskane wyniki w konkursie.

Organizatorem konkursu jest Centrum Myśli Jana Pawła II na zlecenie i we współpracy z Mazowieckim Kuratorem Oświaty.

Opublikowano 18.02.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.