Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wydarzenia edukacyjne

Inauguracja portalu JP2online, 18 maja

Od 2016 roku Centrum Myśli Jana Pawła II realizuje wieloletni projekt „JP2online”, którego celem jest zachowanie i udostępnienie szeroko rozumianej spuścizny po papieżu. Zwieńczeniem działań polegających na zlokalizowaniu i opracowaniu materiałów związanych tematycznie z Janem Pawłem II (przede wszystkim: multimediów, fotografii, dokumentów archiwalnych) będzie uruchomienie portalu JP2online w rocznicę stulecia urodzin Karola Wojtyły.

Portal JP2online to przejrzysta, innowacyjna wyszukiwarka i katalog materiałów wyprodukowanych przez: media publiczne, instytucje państwowe, organizacje papieskie oraz archiwaliów stanowiących własność osób prywatnych. Na jego łamach znajdą się także teksty papieskie (dokumenty, homilie, przemówienia) oraz artykuły na temat życia i nauczania Jana Pawła II. 

Więcej

Ogólnopolski Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II „Totus Tuus”

W roku jubileuszu 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły – Jana Pawła II konkurs ma zadanie przybliżyć dzieciom i młodzieży jego życiorys i główne wątki nauczania. Celem konkursu jest również ukazanie Jana Pawła II jako wzorca osobowego i autorytetu.

Uczestnikami konkursu są 3-osobowe zespoły uczniów rywalizujących w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych klas VI-VIII i szkół ponadpodstawowych.

I etap konkursu, polegający na zespołowym rozwiązaniu testu online, odbędzie się 29 kwietnia 2020 roku o godz. 9.00. Finał konkursu, w którym weźmie udział 13 najlepszych drużyn w każdej kategorii wiekowej, odbędzie się 15 maja 2020 roku w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Aby wziąć udział w Konkursie, za pośrednictwem  szkoły, należy zgłosić zespół uczniów do 20 kwietnia 2020 roku włącznie.

Głównym organizatorem jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borownie, a Centrum Myśli Jana Pawla II jest partnerem merytorycznym konkursu.

Regulamin konkursu

XVI Konkurs Papieskie Życie i wolność – dar i zadanie

Konkurs Papieski to największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Projekt ten realizowany przez Instytut Tertio Millennio z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży. Głównym celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża Jana Pawła II wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych.

Konkurs Papieski kształtuje twórcze myślenie, stwarza możliwość skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem papieża Polaka. Jest więc zaproszeniem do rozpoczęcia głębszych studiów nad myślą Jana Pawła II oraz pogłębiania wiedzy  z zakresu katolickiej nauki społecznej.

Konkurs składa się z czterech etapów. Pierwszy z nich, polegający na rozwiązaniu testu online, rozpocznie się już 23 lutego 2020 roku. Finał Konkursu Papieskiego odbędzie się 30 maja 2020 roku. Główną nagrodą dla zwycięzcy każdego z 9 regionów, na które podzieleni są uczestnicy konkursu, jest wyjazd do Rzymu.

Centrum Myśli Jana Pawła II jest współorganizatorem  XVI Konkursu Papieskiego i będzie gospodarzem finału konkursu dla regionu mazowiecko-podlaskiego.

Regulamin konkursu

Konkurs „Jan Paweł II – człowiek odwagi”

Konkurs tematyczny, przeznaczony dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej z województwa mazowieckiego.

W związku z przypadającą w 2020 roku 100. rocznicą urodzin Karola Wojtyły, ósma edycja konkursu przybliży jego uczestnikom postać Karola Wojtyły i jego biografię. Głównym tematem konkurs będzie ukazanie Jana Pawła II jako człowieka odważnych czynów i mężnego ducha. Konkurs  ma  charakter  interdyscyplinarny. Realizowany jest w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Zwieńczeniem konkursu będzie uroczysta gala, która odbędzie się 23 kwietnia 2020 r. o godz. 16.00 w Galerii Porczyńskich przy Placu Bankowym w Warszawie. Wszyscy laureaci i finaliści zostaną wówczas nagrodzeni oraz otrzymają zaświadczenia Mazowieckiego Kuratora Oświaty potwierdzające ich udział i uzyskane wyniki w konkursie.

Organizatorem konkursu jest Centrum Myśli Jana Pawła II na zlecenie i we współpracy z Mazowieckim Kuratorem Oświaty.

Opublikowano 18.02.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.