Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Dziki świat – poznaj Indian znad Orinoko

Zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu „Polska przybliża świat”. Adam Rostkowski opowie o życiu codziennym, zwyczajach i rytuałach plemienia Yanomami, zamieszkującego okolice górnego Orinoko, z członkami którego zetknął się w 2004 roku podczas podróży do Wenezueli.

 


Yanomami mieszkają w wielkich okrągłych domach o średnicy ponad 50 m. W każdej takiej chacie żyje kilkadziesiąt rodzin. Każda z nich skupia wokół własnego ogniska. Gość Yanomami może się spodziewać, że gospodarz, chcąc okazać szacunek, zaproponuje mu spędzenie nocy ze swoją żoną. 

Adam Rostkowski, fotograf, podróżnik i dziennikarz, na co dzień pracuje na rzecz Ośrodka Rehabilitacji Trędowatych Dżiwodaja w Indiach.

Centrum Myśli Jana Pawła II, 1Piętro, Fundacja Heleny Pyz „Świt Życia”
26 czerwca (wtorek) o  godz. 19.00, ul. Foksal 11

Zapraszamy!

„Polska przybliża świat” to cykl spotkań z osobami, które przybliżają inne religie, kultury oraz zwyczaje ludzi żyjących w najbardziej odległych zakątkach świata. Pierwsze spotkanie w cyklu, „Odrzuceni w Indiach”, odbyło się w marcu. Adam Rostkowski opowiadał na nim o wykluczeniu ze społeczeństwa osób chorych na trąd. Drugie spotkanie, „Mój przyjaciel buddysta”, miało miejsce w maju. Krzysztof Renik i Elżbieta Dziuk poprowadzili nas himalajskimi szlakami pielgrzymkowymi.

 

 

 

 

Opublikowano 24.06.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.