Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Dziki świat – poznaj Indian znad Orinoko

Zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu „Polska przybliża świat”. Adam Rostkowski opowie o życiu codziennym, zwyczajach i rytuałach plemienia Yanomami, zamieszkującego okolice górnego Orinoko, z członkami którego zetknął się w 2004 roku podczas podróży do Wenezueli.

 


Yanomami mieszkają w wielkich okrągłych domach o średnicy ponad 50 m. W każdej takiej chacie żyje kilkadziesiąt rodzin. Każda z nich skupia wokół własnego ogniska. Gość Yanomami może się spodziewać, że gospodarz, chcąc okazać szacunek, zaproponuje mu spędzenie nocy ze swoją żoną. 

Adam Rostkowski, fotograf, podróżnik i dziennikarz, na co dzień pracuje na rzecz Ośrodka Rehabilitacji Trędowatych Dżiwodaja w Indiach.

Centrum Myśli Jana Pawła II, 1Piętro, Fundacja Heleny Pyz „Świt Życia”
26 czerwca (wtorek) o  godz. 19.00, ul. Foksal 11

Zapraszamy!

„Polska przybliża świat” to cykl spotkań z osobami, które przybliżają inne religie, kultury oraz zwyczaje ludzi żyjących w najbardziej odległych zakątkach świata. Pierwsze spotkanie w cyklu, „Odrzuceni w Indiach”, odbyło się w marcu. Adam Rostkowski opowiadał na nim o wykluczeniu ze społeczeństwa osób chorych na trąd. Drugie spotkanie, „Mój przyjaciel buddysta”, miało miejsce w maju. Krzysztof Renik i Elżbieta Dziuk poprowadzili nas himalajskimi szlakami pielgrzymkowymi.

 

 

 

 

Opublikowano 24.06.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.