Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Drugi człowiek zmienia wszystko

Podcast „Słuchając drogi”

Podcast „Słuchając drogi” Joanna Mielczarek Drugi Człowiek zmienia wszystko

Nasza rozmówczyni mówi o tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je
zażegnać poprzez relację dwojga ludzi. Relację opartą na dostrzeżeniu i docenieniu drugiego człowieka, który mimo upływu lat nie traci swojej godności. Takie relacje można budować np. poprzez wolontariat w Stowarzyszeniu mali bracia Ubogich.

Z p. Joanną Mielczarek Marcin Nowak rozmawia o niezwykłej historii Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. O projektach, wolontariuszach, idei kwiaty przed chlebem oraz postaci Armanda Marquiset’a, filantropa i założyciela Stowarzyszenia. A także o tym, dlaczego Ubogich pisane jest wielką literą.


Zapraszamy do rozmowy. Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi    

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje, zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

Posłuchaj

Opublikowano 04.12.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.