Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Debata wokół książki Zbgniewa Stawrowskiego „Budowanie na piasku. Szkice o III Rzeczypospolitej”

Książka Zbigniewa Stawrowskiego Budowanie na piasku. Szkice o III Rzeczypospolitej to kolejny ważny głos w dyskusji o dzisiejszej Polsce. Zapraszamy 15 grudnia o godz. 17:30 do CMJP2 na debatę wokół tej ważnej książki.

Z okazji dwudziestych piątych urodzin polskiej wolności trzeba postawić diagnozę, dotyczącą aktualnej kondycji naszego państwa, ale także spojrzeć w przyszłość i zapytać co dalej?  Diagnoza Zbigniewa Stawrowskiego nie jest optymistyczna. Według autora książki ostatnie dwudziestopięciolecie to w ogromnej mierze czas zmarnowanych szans. W trakcie rozmowy z zaproszonymi gośćmi postaramy się przenalizować te elementy polskiego państwa, które wymagają naprawy, a także zapytamy o przyszłość i poczucie wspólnoty wśród Polaków.

Czy Polska istnieje jako wspólnota polityczna, czy też jej celem jest wyłącznie istnienie na zasadzie obywatelskiego kontraktu?

W spotkaniu wezmą udział:

  • prof. Zbigniew Stawrowski
  • dr hab. Dariusz Gawin
  • dr Jarosław Kuisz
  • dr Michał Łuczewski

spotkanie poprowadzi: Tomasz Kempski

15 XII 2014 godz. 17:30, Centrum Mysli Jana Pawła II, Foksal 11

 

Opublikowano 12.12.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.