Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Darwin Passé! Nowa Fronda – spotkanie promocyjne

Czy darwinizm skończy jak marksizm? Czym jest ewolucjonizm? Już dziś, w poniedziałkowe popołudnie (godz. 17.30) zapraszamy na wyjątkowe spotkanie poświęcone Teorii Inteligentnego Projektu, promujące najnowszy numer kwartalnika „Fronda” .


Na spotkaniu będzie można porozmawiać na temat tego, czym jest Teoria Inteligentnego Projektu, czym teistyczny ewolucjonizm, a czym kreacjonizm? Jak Kościół katolicki odnosi się do teorii ewolucji Darwina? Bedzie to kolejne spotkanie na temat styku nauki i wiary w cyklu, jakie Centrum organizuje od ponad półtora roku.

Spotkanie składać się będzie z dwóch części. W pierwszej dr Michał Chaberek wygłosi wykład na temat Inteligentnego Projektu, a w drugiej – uczestnicy spotkania będą mogli włączyć się do dyskusji.

Gośćmi spotkania są: dr Michał Chaberek OP – autor książki „Kościół a ewolucja”, redaktor kwartalnika „Fronda” oraz Tomasz Rowiński – sekretarz redakcji „Fronda”.
Wydarzenie poprowadzi Paweł Gierech – socjolog Z CMJPII.

Po wydarzeniu istnieje też możliwość krótkiej osobistej rozmowy z uczestnikami spotkania. Dla gości przewidziany jest atrakcyjny rabat na zakup najnowszego kwartalnika „Fronda 63” i  książki „Kościół a ewolucja”.

 

11 czerwca, godz. 17.30

Centrum Myśli Jana Pawła II, 1Piętro

Zapraszamy!

 

Opublikowano 10.06.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.