Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Czy Europa może być zbawiona?” – prof. Rocco Buttiglione w CMJP2

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na wykład „Czy Europa może być zbawiona”, który wygłosi prof. Rocco Buttiglione. Wykład odbędzie się we środę 26 listopada 2014 r. o godz. 18:00 w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II na ul. Foksal 11, lok. 30, 1. piętro

Dwadzieścia pięć lat dzieli nas od upadku komunizmu w Polsce. Przez cały ten czas pytanie o tożsamość i fundamenty Europejskiej solidarności  pozostaje aktualne. Na czym budować europejską jedność?  Czy obecny kryzys może być szansą do odbudowy wspólnej tożsamości? A także, jaka będzie rola Polaków w odnowie Europy? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukał będzie prof. Rocco Buttiglione.
Wykład odbędzie się w ramach cyklu „John Paul II Memorial Lectures”.

Prof. Rocco Buttiglione – studiował prawo w Turynie i Rzymie, został profesorem i wykładowcą nauk politycznych na Uniwersytecie św. Piusa V w Rzymie i był współzałożycielem i prorektorem Międzynarodowej Akademii Filozoficznej (IAP) w Liechtensteinie. W 1993 r. powołany w skład Papieskiej Akademii Nauk Społecznych, został też osobistym doradcą papieża Jana Pawła II. Związany jest ze środowiskami chrześcijańsko-demokratycznymi. Był wieloletnim posłem Izby Deputowanych i w latach 2008 – 2013 wiceprzewodniczącym włoskiego parlamentu. Sprawował mandat eurodeputowanego (1999 – 2001), funkcje ministra kultury oraz szefa resortu spraw europejskich. W 2004 roku był kandydatem na stanowisko członka Komisji Europejskiej. Jest autorem kilkunastu książek i setek artykułów, w tym najbardziej znanej w Polsce pozycji „Chrześcijanie a demokracja”.

Zapraszamy serdecznie

 

Opublikowano 20.11.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.