Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Cykl „Śpiewanki na Foksal” – Edycja pierwsza: „Śpiewanki Kolędowe”

Rozpoczynamy nowy projekt skierowany do wszystkich ludzi lubiących śpiewać: „Śpiewanki na Foksal”. Projekt realizujemy w trzech odsłonach:  kolędową, wielkopostną i z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. W wokalnych starciach wspierać nas będzie Chór Centrum Myśli Jana Pawła II. 

Kolędy nie tylkο należą do naszej historii, kolędy poniekąd tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską. Jest ich wiele, ogromne bogactwo. Od najdawniejszych, staropolskich – do tych współczesnych, od liturgicznych – do pastorałek (…).Trzeba, ażebyśmy tego bogactwa nie zagubili. Dlatego (…) życzę, abyście wszyscy, drodzy Rodacy (…) śpiewali kolędy, rozmyślali nad tym, co one mówią, nad całą ich treścią, i byście w nich odnajdywali prawdę o miłości Boga, który dla nas stał się Człowiekiem.

 Jan Paweł II, Rzym 23.12.1996 r.

Najbliższa. kolędowa edycja śpiewanek odbędzie się już 25 stycznia 2015 (niedziela) o godz. 11:30 w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II przy ulicy Foksal 11.

Można będzie nie tylko nauczyć się nowych kolęd albo nowych zwrotek znanych kolęd, napić się zimowej herbaty, wziąć udział w konkursach, kalamburach, ale i spotkać zabłąkanego gdzieś po drodze do domu św. Mikołaja. Może nawet okaże się, że Mikołaj znajdzie dla nas jeszcze jakiś drobiazg…

Przybywajcie

Opublikowano 22.01.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.