Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Cykl „Śpiewanki na Foksal” – Edycja pierwsza: „Śpiewanki Kolędowe”

Rozpoczynamy nowy projekt skierowany do wszystkich ludzi lubiących śpiewać: „Śpiewanki na Foksal”. Projekt realizujemy w trzech odsłonach:  kolędową, wielkopostną i z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. W wokalnych starciach wspierać nas będzie Chór Centrum Myśli Jana Pawła II. 

Kolędy nie tylkο należą do naszej historii, kolędy poniekąd tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską. Jest ich wiele, ogromne bogactwo. Od najdawniejszych, staropolskich – do tych współczesnych, od liturgicznych – do pastorałek (…).Trzeba, ażebyśmy tego bogactwa nie zagubili. Dlatego (…) życzę, abyście wszyscy, drodzy Rodacy (…) śpiewali kolędy, rozmyślali nad tym, co one mówią, nad całą ich treścią, i byście w nich odnajdywali prawdę o miłości Boga, który dla nas stał się Człowiekiem.

 Jan Paweł II, Rzym 23.12.1996 r.

Najbliższa. kolędowa edycja śpiewanek odbędzie się już 25 stycznia 2015 (niedziela) o godz. 11:30 w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II przy ulicy Foksal 11.

Można będzie nie tylko nauczyć się nowych kolęd albo nowych zwrotek znanych kolęd, napić się zimowej herbaty, wziąć udział w konkursach, kalamburach, ale i spotkać zabłąkanego gdzieś po drodze do domu św. Mikołaja. Może nawet okaże się, że Mikołaj znajdzie dla nas jeszcze jakiś drobiazg…

Przybywajcie

Opublikowano 22.01.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.