Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Biblioteka Centrum Myśli Jana Pawła II

 
 
 
Biblioteka CMJPII czynna od 1 października 2007

poniedziałek, środa
14.00 – 20.00

wtorek, czwartek, piątek
10.00 – 16.00

Katalog Biblioteki CMJPII

 


 

w tle fotografii:
obraz Krzysztofa Kolarza – stypendysty m.st. Warszawy im. Jana Pawła II,
ofiarowany Centrum

Biblioteka Centrum Myśli Jana Pawła II to bogaty specjalistyczny księgozbiór, w całości poświęcony osobie i nauczaniu Jana Pawła II. W założeniu służyć ma przede wszystkim badaczom życia i nauczania Papieża (naukowcy, dziennikarze, studenci), ale wśród zgromadzonych przez Centrum pozycji każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie.

Zbiory

W zbiorach Biblioteki Centrum znajdują się najważniejsze teksty Papieża-Polaka (encykliki, adhortacje, przemówienia i homilie z Pielgrzymek do Polski, utwory poetyckie i dzieła literackie Karola Wojtyły) i książki o Janie Pawle II.

Księgozbiór Biblioteki to:
• antykwaryczne i unikatowe polskojęzyczne książki, wydawane od 1978 roku,
• wydawnictwa ciągłe i jednorazowe pozycje prasowe, poświęcone Janowi Pawłowi II,
• zagraniczne pozycje w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i innych z całego świata (np. Totus Tuus. Pope John Paul II In Philippines; Juan Pablo II en Bolivia. Visita Pastoral 9-14 mayo 1988; The journey through Australia – John Paul II; Mensayes del Santo Padle Juan Pablo II. En su tercera visita ala Rep. Dominikana; Jean Paul II en France; Der Past In Deutschland),
• kilkadziesiąt płyt CD oraz kaset VHS z papieskimi nagraniami,
• ponad 1400 pozycji książkowych, ponad 2500 woluminów, wciąż powiększająca się liczba zbiorów.

Nowoczesna obsługa

Dzięki nowoczesnemu programowi komputerowemu, zespolonemu z internetowym interfejsem, korzystanie ze zbiorów Biblioteki już niedługo stanie się niezwykle proste. Dostęp przez stronę www Centrum pozwoli na sprawne przeglądanie zasobów, automatyczne przygotowanie książki do udostępnienia jej czytelnikowi oraz szybką i skuteczną obsługę wszystkich zainteresowanych korzystaniem z naszych zbiorów.

Projekty badawcze

Biblioteka podejmuje także własne projekty naukowo-badawcze. W przygotowaniu jest m.in. współprowadzony z Biblioteką Narodową w Warszawie projekt opracowania bibliografii zagranicznej dzieł Jana Pawła II.

Współpracownicy Biblioteki Centrum

Działalność Biblioteki od początku jej istnienia wspierają osoby prywatne i instytucje. Dzięki ofiarności takich wydawnictw jak: SIW Znak, Wydawnictwo WAM, Wydawnictwo KUL, Instytut Jana Pawła II KUL, Wydawnictwo Biały Kruk i inni (zobacz pełną listę ofiarodawców) udało się nam w krótkim czasie pozyskać interesujące pozycje.

Biblioteka Centrum prowadzi także szeroką współpracę z podmiotami o podobnym profilu. Podjęliśmy m.in. współpracę z Biblioteką Narodową, co zaowocowało m.in. udostępnieniem na naszej stronie internetowej linków do baz danych BN dotyczących Jana Pawła II. W bieżących kontaktach pozostajemy również z Biblioteką UKSW, co pozwala m.in. na doskonałą wymianę informacji.

WYBRANE POZYCJE Z KOLEKCJONERSKIEGO
KSIĘGOZBIORU PAPIESKIEGO,


BĘDĄCEGO W POSIADANIU CMJPII


Opublikowano 03.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.