Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Bal karanwałowy – 21.02.2009

W sobotę odbyło się spotkanie Papolandii, które z racji zbliżającego się końca karnawału zamieniło się w skoczną Imprezę Karnawałową. Trudno oddać panujący tam klimat, dlatego też poczytajcie jak całe przedsiewzięcie odebrali uczestniczący w zabawie wolontariusze:

„W ostatnią sobotę karnawału postanowiliśmy nieco rozruszać nasze zajęcia i spotkaliśmy się na wspólnej imprezie. Było właściwie wszystko co potrzebne do dobrej zabawy: domowe ciasto, bieganie wokół krzeseł, tradycyjne polskie tańce i własnoręcznie robione kolorowe maski. Jeszcze gra balonami, szaleni prowadzący, ciekawa muzyka… i niepowtarzalni uczestnicy…”

Marysia

„Sobotnią Imprezę Karnawałową Papolandii można, niczym tort, podzielić na 3 części:
Tworzenie masek pod okiem Zuzi. – bo jak można wyobrazić sobie poważny bal bez elementu tajemniczości i niezwykłości;
Zabawy ruchowe inicjowane i prowadzone przez Marysię. W atmosferę karnawałową wprowadził Nas m.in. popularny taniec z krzesłami.
Nauka tańca staropolskiego, którą przeprowadziła Kasia S. W parach, elegancko i dostojnie, ale i ze szczerymi uśmiechami na twarzy nauczyliśmy się kroków klapoka.
Wszystko dodatkowo okraszone było „skoczną” muzyką i popisami tanecznymi stypendystów co wywoływało uśmiech na wszystkich buziach, nawet tych na co dzień zachmurzonych. Oczywiście nie zabrakło również łakoci, które pozwalały odnawiać zasoby utraconej energii… Miła atmosfera imprezy skąpanej w „czerwonym świetle” sprawiła, że 2,5h upłynęło jak z bicza strzelił, ale wszyscy – i ci najmłodsi i najstarsi – już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania…”

Wanda

„Bal karnawałowy w towarzystwie najmłodszych stypendystów to sama przyjemność! Tańce, gry i zabawy, śmiech i aura niespożytej energii, której braki szybko regenerowane były ciasteczkami…
Gdy tylko weszło się do przyciemnionego, pełnego balonów wnętrza, na człowieka spadał nieodparty urok. Dziecięce twarze przysłonięte maskami, rytmiczne dźwięki muzyki i salwy śmiechu co chwila dochodzące z którejś strony sali.
Bal karnawałowy, moim zdaniem, okazał się doskonałym pomysłem i jestem przekonana, że zarówno najmłodsi jak i ci troszkę starci stypendyści- wolontariusze jeszcze nie raz zatęsknią za taką zabawą…”

Kasia S.

„Impreza karnawałowa była dosyć spontanicznym pomysłem, ale jakże udanym! Przed wejściem na salę, każdy uczestnik zrobił sobie maskę na twarz z kolorowych tekturek. Oczywiście studenci nie przeoczyli tej okazji i również poćwiczyli swoje zdolności manualne 😉 Trzeba jednak przyznać, że maski najmłodszych były ciekawsze i ładniejsze. W sali, która na ten dzień była specjalnie przystrojona, odbywały się tańce i zabawy. Wszyscy przynieśli przeróżne pyszności do jedzenia, więc było coś dla ciała, a dla ducha nasza wspólna obecność. Osobiście bawiłam się wspaniale i mam nadzieję, że inni również i że impreza pozostanie dla nas miłym wspomnieniem…”

Zuzia

[nggallery id=103]

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.