Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Ars Vivendi Central European Summer School 2016 – application deadline: 30.06

VIRTUOUS LEADERSHIP – FROM PERSONAL GROWTH TO CULTURAL RENEWAL
Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice – Kraków
21 – 27 sierpnia 2016

Kim jest prawdziwy przywódca? Czy to ktoś, kto potrafi skutecznie motywować ludzi, planować i osiągać wyniki? Czy raczej ktoś, kto poprzez swoją wewnętrzną spójność i siłę wywiera wpływ na otoczenie?

Dołącz tego lata do inspirującej dyskusji, w której wzorem i przewodnikiem będzie Jan Paweł II. Zastanowimy się nad przywództwem jako siłą wynikającą z posiadania cnót moralnych i intelektualnych, takich jak roztropność, męstwo, sprawiedliwość czy umiarkowanie. Rozważymy relację pomiędzy klasycznym rozumieniem „cnoty” a chrześcijańskim pojęciem świętości. A przyglądając się przykładowi życia świętych i świadków zarówno ze wschodniej, jak i zachodniej tradycji Kościoła, będziemy odkrywać, w jaki sposób wywarli oni wpływ na świat.

Poprzez cykl 3 seminariów oraz plan kulturalny będziemy odkrywać sztukę życia, czerpiąc z chrześcijańskiej tradycji i kultury polskiej inspirację do przemiany siebie i kształtowania otaczającej rzeczywistości. Wszystkie zajęcie będą prowadzone w języku angielskim.

Szkoła odbędzie się w Kalwarii Zebrzydowskiej – miejscu o wielkim znaczeniu kulturowym i duchowym, często odwiedzanym przez Jana Pawła II, oraz w Tyńcu. Idąc śladami Papieża-Polaka odwiedzimy również Wadowice i Kraków.

Dla kogo? Do udziału zachęcamy studentów, młodych naukowców i absolwentów z Europy Wschodniej i Centralnej.   

Koszt: 300 zł (łączny koszt uczestnika wynosi ok. 900 zł, Centrum Myśli Jana Pawła II udziela wsparcia wysokości 600 zł).

Miejsce i data: Kalwaria Zebrzydowska – Kraków, 21-27 sierpnia 2016

Rejestracja: W celu dokonania rejestracji prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Zapisy trwają do 30 czerwca 2016.

BROSZURA INFORMACYJNA

REGULAMIN

Opublikowano 21.06.2016

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Chór został szczególnie doceniony przez jurorów za wykonanie klasycznego repertuaru cerkiewnego.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.