Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Ars Vivendi Central European Summer School 2016 – application deadline: 30.06

VIRTUOUS LEADERSHIP – FROM PERSONAL GROWTH TO CULTURAL RENEWAL
Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice – Kraków
21 – 27 sierpnia 2016

Kim jest prawdziwy przywódca? Czy to ktoś, kto potrafi skutecznie motywować ludzi, planować i osiągać wyniki? Czy raczej ktoś, kto poprzez swoją wewnętrzną spójność i siłę wywiera wpływ na otoczenie?

Dołącz tego lata do inspirującej dyskusji, w której wzorem i przewodnikiem będzie Jan Paweł II. Zastanowimy się nad przywództwem jako siłą wynikającą z posiadania cnót moralnych i intelektualnych, takich jak roztropność, męstwo, sprawiedliwość czy umiarkowanie. Rozważymy relację pomiędzy klasycznym rozumieniem „cnoty” a chrześcijańskim pojęciem świętości. A przyglądając się przykładowi życia świętych i świadków zarówno ze wschodniej, jak i zachodniej tradycji Kościoła, będziemy odkrywać, w jaki sposób wywarli oni wpływ na świat.

Poprzez cykl 3 seminariów oraz plan kulturalny będziemy odkrywać sztukę życia, czerpiąc z chrześcijańskiej tradycji i kultury polskiej inspirację do przemiany siebie i kształtowania otaczającej rzeczywistości. Wszystkie zajęcie będą prowadzone w języku angielskim.

Szkoła odbędzie się w Kalwarii Zebrzydowskiej – miejscu o wielkim znaczeniu kulturowym i duchowym, często odwiedzanym przez Jana Pawła II, oraz w Tyńcu. Idąc śladami Papieża-Polaka odwiedzimy również Wadowice i Kraków.

Dla kogo? Do udziału zachęcamy studentów, młodych naukowców i absolwentów z Europy Wschodniej i Centralnej.   

Koszt: 300 zł (łączny koszt uczestnika wynosi ok. 900 zł, Centrum Myśli Jana Pawła II udziela wsparcia wysokości 600 zł).

Miejsce i data: Kalwaria Zebrzydowska – Kraków, 21-27 sierpnia 2016

Rejestracja: W celu dokonania rejestracji prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Zapisy trwają do 30 czerwca 2016.

BROSZURA INFORMACYJNA

REGULAMIN

Opublikowano 21.06.2016

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.