Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Aktualności Mediateki

 Trwają nagrania, produkcje filmowe w toku, digitalizacja postępuje…

 


 

 

 • Nowa płyta! Już za kilka dni dostepna będzie płyta pt. "Papieskie okna". To archiwalne agrania dokumentujące spotkania pod oknem na Franciszkańskiej – od roku 1979 do 2002.

 

 • Trwają przygotowania do obchodów 30 rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Poslki. Zaproaszamy na stronę związaną z obchodami: www.centrumjp2.pl/6czerwca Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowuje specjalnie na ta okazję radio! RADIO WOLNOŚĆ dostepne będzie przez fale radiowe, jak i za pośrednictwem internetu. Słuchajcie nas, bo warto!

 

 • Do Mediateki przyjechał nowy skaner. Prace dygitalizacyjne znacznie przyspieszą. Zaczniemy skanować książki.

 

 • Nagraliśmy krótki wywiad z prof. Andrzejem Stelmachowskim – jego wspomnienie o spotkaniach z Janem Pawłem II. Był to jeden z ostatnich wywiadów jakich udzielił… Posłuchaj fragmentu jego wypowiedzi.

 

 • Zakończyły się obchody 2 kwietnia – 4. rocznicy śmierci Jana Pawła II. Mediateka brała czynny udzial w organizacji przedsięwzięcia. Przygotowaliśmy prezentację i materiały filmowe, które były pokazywane na Placu Piłskudskiego. Zachęcamy do odwiedzenia strony obchodów: www.centrumjp2.pl/2kwietnia.

 

 • Trwają nagrania do teledysku "Miłość mi wszystko wyjaśniła…" Reżyseria: p. Beata Menzel.

 

 • 6.03.2009 – Z sukcesem zakończyły się zdjęcia do filmu promocyjnego o dzialalności Centrum Mysli Jana Pawła II w Warszawie. Jeszcze tylko montaż…

 

 

 • Trwa proces diditalizacji realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zakupiliśmy nowy sprzęt, czekamy na kolejny skaner fotograficzny. W tej chwili, zeskanowaliśmy już ok. 60 czasopism znajdujących się w naszym archiwum dokumentującym pontyfikat Jana Pawła II.

 

 • Mediateka utonęłaby w ogromie pracy bez pomocników – mamy dwie stażystki – Natalię i Martę. Dziewczyny dzielnie wspierają prace Mediateki przy opisywaniu wywiadów i tworzeniu kwerend tematycznych. Dziękujemy!

 

 • 3.03.2009 – Do grona osób przez nas nagranych, dołączyli: ks. bp Tadeusz Pikus oraz o. Marek Kotyński.

 

 • 2.03.2009 – Uruchamiamy nowy cykl: akutualności Mediateki. To miejsce, które pozwoli zapoznać się z tym, co aktualnie się dzieje w Mediatece.

 

Opublikowano 29.11.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online
Rekrutacja
Od 1 września do 10 października 2023 studenci warszawskich uczelni – zarówno publicznych, jak i prywatnych – mogą ubiegać się o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II