Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

ABC dobrego korepetytora

Wyobraź sobie swój idealny dzień. Z pewnością nie zabrakłoby w nim czasu na dobrą zabawę, spotkanie z ciekawymi ludźmi i rozwijanie swoich pasji. Czy tak? Okazuje się, że taki dzień jest możliwy. Potwierdzić to mogą wolontariusze „Inkubatora Miłosierdzia”, którzy 4 grudnia spotkali się na szkoleniu dotyczącym pracy z dziećmi.

fotofoto

Dwadzieścia pełnych zapału osób dzielnie ćwiczyło umiejętności niezbędne, by być korepetytorem doskonałym.

Jak konstruktywnie chwalić i upominać?
Jak nie „zagłaskać” ucznia?
Jak sobie poradzić, gdy uczeń mówi stanowcze „nie”?

To tylko niektóre tematy poruszane na zajęciach. Dodatkowo mieliśmy szansę wcielić się nie tylko w korepetytorów, ale także w uczniów, odgrywając scenki, które dawały nam dużo radości. A do pracy motywowała nas skutecznie pomysłowa trenerka Kasia. Dzięki temu z naszymi podopiecznymi spotkamy się pełni energii, radośni i przygotowani do pracy.

fotofoto

fotofoto

Jeśli chcesz do nas dołączyć, zapraszamy! Będziemy mogli wspólnie odkrywać, że dobro mnoży się, kiedy się je dzieli.

Galeria zdjęć ze spotkania

Opublikowano 21.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.