Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zmarł ks. Jankowski

Wieczorem 12 lipca zmarł w Gdańsku ks. prałat Henryk Jankowski. Jako kapelan Solidarności był blisko związany z opozycją w czasach PRL-u, a także z Lechem Wałęsą.  Wielokrotnie spotykał się też z Janem Pawłem II.


Ksiądz Jankowski w 2007 roku udzielił wywiadu Mediatece Centrum Myśli Jana Pawła II. Materiał z nagraniem wideo jest dostępny w naszym archiwum w zbiorze otwartym dla wszystkich zainteresowanych. Fragment nagranego wywiadu można obejrzeć tutaj.

 

 

 

Opublikowano 12.07.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.