Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zaproszenie na seminarium „Sobór odNowa”

Czym był Sobór dla Kościoła katolickiego? Jaką rolę powierzyli świeckim ojcowie soborowi? Na czym miało polegać zaangażowanie społeczne świeckich? Na te pytania postaramy się znaleźć odpowiedzi podczas seminarium „Sobór odNowa”, zorganizowanego w 50. rocznicę rozpoczęcia obrad II Soboru Watykańskiego.


W pierwszej części seminarium odbędą się warsztaty prowadzone przez eksperta, a w drugiej – dyskusja na temat: „Świecki w Kościele, katolik w świecie – jak to pogodzić?”.
Wśród zaproszonych panelistów są: o. Maciej Pieńkowski OP, Zbigniew Nosowski (redaktor naczelny miesięcznika „Więź”), Konrad Ciesiołkiewicz (menedżer i ekspert PR) oraz dr. hab. Aleksander Stępkowski (UW).

Zgłoszenia (imię, nazwisko oraz nazwę szkoły/uczelni) należy przysyłać do 23 maja 2012 roku na adres: warszawa@tertio.pl.

Seminarium „Sobór odNowa” organizowane jest przez Instytut Tertio Millennio i Centrum Myśli Jana Pawła II.

Organizatorzy zapewniają materiały seminaryjne i obiad dla uczestników warsztatów.

Data: 26 maja 2012 roku
Miejsce: Centrum Myśli Jana Pawła II na 1Piętrze, ul. Foksal 11/30, Warszawa

Harmonogram

10:00–10:30 – Powitanie uczestników
10.30–11.00 – Zabawa integracyjna
11.00–12:30 – Warsztaty dotyczące Konstytucji duszpasterskiej o Kościele w świecie współczesnym Gaudium et spes
12:30–12:50 – Przerwa
12:50–14:20 – Warsztaty dotyczące Dekretu o apostolstwie świeckich Apostolicam actuositatem
14:20–16:00 – Przerwa obiadowa
16:00–17:30 – Dyskusja „Świecki w Kościele, Katolik w świecie. Jak to pogodzić?”

 

Zapraszamy!
 

Opublikowano 17.05.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.
Rekrutacja
Dołącz do naszego zespołu!
Wykład wybitnej prof. Chantal Delsol, debata pt. „Zaufanie – siła czy słabość?” oraz Warszawska Noc Muzeów. Zobaczcie majowy program centrum
Warszawska Noc Muzeów, jest jednym z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Co roku bierze w niej udział ponad 230 instytucji, dołącz i Ty!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.