Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zapraszamy do plebiscytu

Wolontariat św. Eliasza przy współpracy Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zapraszają do wzięcia udziału w  plebiscycie „Miłosierny Samarytanin 2010”.


Wolontariat św. Eliasza działający przy klasztorze oo. Karmelitów „na Piasku” w Krakowie to grupa młodych ludzi, którzy pomagają chorym, bezdomnym, udzielają się charytatywnie w szpitalach, niosą pomoc ludziom samotnym i niepełnosprawnym odwiedzając ich w domach. Młodzi Polacy, którzy na co dzień studiując, pracując, śmiejąc się i płacząc – po prostu żyjąc pragną realizować uczynki miłosierdzia i tym samym budować „kulturę miłości”.

Wolontariusze są inicjatorami i już po raz siódmy organizują i ogłaszają Plebiscyt “Wybieramy Miłosiernego Samarytanina Roku 2010”. Celem akcji jest właśnie propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, który pisał: "każdy człowiek choć raz w życiu powinien na nowo napisać przypowieść o Miłosiernym Samarytaninie”. Poprzez ten plebiscyt młodzież chce także pokazać jak wielu jest wśród nas tych, którzy budują „nową wyobraźnię miłosierdzia” i żyją nią na co dzień.

Plebiscyt podzielony jest na dwie kategorie:

1. Pracownik służby zdrowia, dla którego pomoc cierpiącym jest swego rodzaju powołaniem – czymś więcej niż tylko pracą zarobkową czy rutynowym wykonywaniem obowiązków.

2. Osoba niezwiązana z żadną organizacją charytatywną, która z dobroci serca, bezinteresownie służy pomocą drugiemu człowiekowi.

Zapraszamy do głosowania! Więcej szczegółów: TUTAJ.

 

Opublikowano 15.02.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.