Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

X Dzień Papieski – Zbiórka dla stypendystów

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” prowadzi publiczną zbiórkę pieniędzy z okazji Dnia Papieskiego. Co roku bierze w niej udział blisko 100 tysięcy wolontariuszy. Od kilku lat Centrum Myśli Jana Pawła II włącza się do zbiórki. Zapraszamy stypendystów do wsparcia tej inicjatywy.


Zebrane w ten sposób środki przeznaczone są na stypendia, które Fundacja przyznaje najbardziej uzdolnionym gimnazjalistom i licealistom pochodzącym ze wsi i małych miast. Tegoroczny, X Dzień Papieski, będzie obchodzony 10 października (w niedzielę). Będzie mu towarzyszyć hasło „Jan Paweł II – Odwaga świętości”. Tegoroczne obchody będą miały szczególny charakter ze względu na zbliżającą się uroczystość wyniesienia Papieża Polaka – patrona Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – na ołtarze. Dzień Papieski ma być dla Polaków ważnym etapem duchowego przygotowania do tego wydarzenia.

Zapraszamy naszych stypendystów do włączenia się w akcję – potrzebne są osoby zarówno do zbiórki pieniędzy, jak też ich liczenia czy pomocy w biurze przy organizacji obchodów.

Aby się zgłosić, wystarczy wypełnić ankietę znajdującą się na stronie: http://www.centrumjp2.pl/node/4843/X_Dzien_Papieski.
 

Opublikowano 25.08.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.