Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

X Dzień Papieski – Zbiórka dla stypendystów

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” prowadzi publiczną zbiórkę pieniędzy z okazji Dnia Papieskiego. Co roku bierze w niej udział blisko 100 tysięcy wolontariuszy. Od kilku lat Centrum Myśli Jana Pawła II włącza się do zbiórki. Zapraszamy stypendystów do wsparcia tej inicjatywy.


Zebrane w ten sposób środki przeznaczone są na stypendia, które Fundacja przyznaje najbardziej uzdolnionym gimnazjalistom i licealistom pochodzącym ze wsi i małych miast. Tegoroczny, X Dzień Papieski, będzie obchodzony 10 października (w niedzielę). Będzie mu towarzyszyć hasło „Jan Paweł II – Odwaga świętości”. Tegoroczne obchody będą miały szczególny charakter ze względu na zbliżającą się uroczystość wyniesienia Papieża Polaka – patrona Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – na ołtarze. Dzień Papieski ma być dla Polaków ważnym etapem duchowego przygotowania do tego wydarzenia.

Zapraszamy naszych stypendystów do włączenia się w akcję – potrzebne są osoby zarówno do zbiórki pieniędzy, jak też ich liczenia czy pomocy w biurze przy organizacji obchodów.

Aby się zgłosić, wystarczy wypełnić ankietę znajdującą się na stronie: http://www.centrumjp2.pl/node/4843/X_Dzien_Papieski.
 

Opublikowano 25.08.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.