Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wykład prof. Wojciecha Roszkowskiego

Zapraszamy na wykład  prof. Wojciecha Roszkowskiego pod tytułem „Prawa człowieka a uniwersalne wartości w kontekście idei polityki historycznej Polski”. Spotkanie odbędzie się we wtorek 14 listopada, godz. 18:00, Centrum Myśli Jana Pawła II, I. piętro.

Prof. Wojciech Roszkowski – wybitny historyk współczesności, profesor nauk humanistycznych, autor licznych publikacji z zakresu historii Polski XX w. W okresie PRL związany z Polskim Porozumieniem Niepodległościowym. Pod pseudonimem „Andrzej Albert” publikował podziemne wydania najnowszej historii Polski. Założyciel stowarzyszenia Instytut Jagielloński. W 2000 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej oraz w działalności organizacyjnej, zaś w 2005 Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Opublikowano 09.11.2017

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.