Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

DEBATA „JEDNI DRUGICH…” | nagranie

 9 czerwca o godzinie 17:00 wMuzeum Mt 5,14 – Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego odbyła się debata „JEDNI DRUGICH…”, w której udział wzięli Agnieszka Romaszewska-Guzy, prof. Ryszard Bugaj, prof. Paweł Kowal, prof. Paweł Skibiński. Spotkanie poprowadził dr hab. Michał Łuczewski.

To kolejne spotkanie w ramach projektu „DWA KOLORY – MIĘDZY BUNTEM A POSŁUSZEŃSTWEM”, podczas którego podejmujemy refleksję nad współczesnymi obliczami patriotyzmu. Zapraszamy do obejrzenia transmisji z debaty.

„Polskość jest dla mnie wspólnotą wartości” – mówiła po spotkaniu Agnieszka Romaszewska Guzy. Zwróciła równocześnie uwagę, że brak zaufania do siebie, był powodem odejścia od wspólnotowości po ‘89 roku. Wspólnotowość, a właściwie kapitał społeczny może zostać odbudowany w momencie, w którym ludzie zaczną mówić językiem własnych przekonań, a nie przekazami medialnymi polityków i publicystów. Prof. Ryszard Bugaj zauważył, jak ważne jest, że na takich spotkaniach spotykają się ludzie posiadający różne punkty widzenia.


NADCHODZĄCE SPOTKANIA

Kolejne debaty zaplanowane zostały w następujących terminach:

9 sierpnia, Muzeum Powstania Warszawskiego, „WSTAŃ I WALCZ!”


WSPÓŁORGANIZATOR: Mt 5, 14 – Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

PARTNER: Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń

PATRONI MEDIALNI: Rzeczpospolita, PLUS-MINUS, Telewizja Biełsat, TVP Kultura, TVP Polonia, Więź, Radio Wnet, wSieciHistorii, Nowy Obywatel,

Projekt finansowany jest ze środków Fundacji PZU.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm jutra”.

       

 

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.