Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wrażliwość to siła, nie słabość

Podcast „Słuchając drogi”

Grafika ze zdjęciem Moniki Chochli oraz tytuł odcinka Wrażliwość to siła, nie słabo

Czym jest wrażliwość i czy należy się jej obawiać i z nią walczyć? Zapraszamy do wysłuchania nowego odcinka podcastu „Słuchając drogi” przygotowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Gościem odcinka jest Monika Chochla – psycholog, coach i autorka bloga „Chce mi się!”.

„Bardzo często utożsamiamy wrażliwość ze słabością, a to jest błąd! Jest dokładnie na odwrót. Bycie wrażliwym wymaga odwagi. We wrażliwość przyzwalamy na emocje, które w sobie nosimy. Przeżywanie emocji nie oznacza, że jesteśmy słabi. To znaczy, że jesteśmy kimś silnym i potrafimy się zmierzyć z tą energią, która w nas jest” – mówi Monika Chochla.

Podczas spotkania Marcin Nowak, autor projektu „Słuchając drogi wspólnie z gościem szukają odpowiedzi na następujące pytania:

  • Czy z psychologicznego punktu widzenia są osoby bardziej wrażliwe i mniej wrażliwe?
  • Czy wrażliwość idzie w parze z podatnością na zranienie?
  • Co kształtuje naszą wrażliwość i jaki możemy mieć na nią wpływ?
  • Z czego wynika wstyd przed własną wrażliwością?
  • Jak radzić sobie z perfekcjonizmem?
  • W jaki sposób przeżywać swoje emocje?
  • Kim jest Brene Brown? I czego nas uczy na temat wrażliwości?

********

„Słuchając drogi” to audycja dla wszystkich, którzy są ciekawi drugiego człowieka, świata i idei, które mogą nam pomóc żyć z sensem. Pilotażowy cykl składa się z ośmiu rozmów o współczesnym życiu i otaczającej nas rzeczywistości. Ich prowadzącym jest Marcin Nowak – autor projektów kulturalnych i społecznych z obszaru muzyki, filmu, sztuk wizualnych, psychologii i duchowości. Każdy odcinek podcastu ma dedykowaną, autorską treść. Do każdej audycji zostali zaproszeni inni goście, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie. Materiały do posłuchania skupiają się wokół tematów: kultura cyfrowa, społeczeństwo, rodzina, przyroda, duchowość, psychologia oraz podróże.


Zapraszamy do rozmowy. Dołączcie do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi 

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje to zapraszam do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl.

Posłuchaj

Opublikowano 27.01.2021

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.
Rekrutacja
Dołącz do naszego zespołu!
Wykład wybitnej prof. Chantal Delsol, debata pt. „Zaufanie – siła czy słabość?” oraz Warszawska Noc Muzeów. Zobaczcie majowy program centrum
Warszawska Noc Muzeów, jest jednym z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Co roku bierze w niej udział ponad 230 instytucji, dołącz i Ty!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.