Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wkrótce koncert Chóru CMJPII

W niedzielę 16 października koncertem w warszawskiej archikatedrze Chór Centrum Myśli Jana Pawła II rozpocznie kolejny sezon artystyczny. Wydarzenie, na które już dziś serdecznie zapraszamy, odbędzie się o godz. 20.00. Chór wykona utwory napisane współcześnie do słów Jana Pawła II, a także muzykę dawną – „Missa Paschalis” Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego. Utworem, który zamknie koncert, będzie „Msza Maryjna”, napisana przez Nino Rotę (kompozytora znanego m.in. z muzyki do „Ojca Chrzestnego”).


Początek Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II sięga 2005 rok. – Wtedy, dzień po śmierci Ojca Świętego, na Placu Piłsudskiego zebrali się spontanicznie młodzi ludzie, którzy chcieli zaśpiewać w tym dniu, zaśpiewać dla papieża. Były to emocje, które trudno wyrazić w inny sposób – mówi Zofia Sokołowska, dyrygent Chóru. Od tego czasu co roku odbywały się liczne uroczystości, spotkania, czuwania, w tym koncerty 16 października, na których występowali ci sami ludzie. – Każdy koncert jest okazją, dość szczególną, do przeżywania słów Jana Pawła II i brania z nich jak najwięcej radości – mówi Grzegorz Sawicki, jeden z chórzystów.

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II będzie można usłyszeć ponownie 19 października. Z okazji 20. rocznicy śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, podczas mszy Świętej o godz. 18.00 w kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie, Chór zapewni muzyczną oprawę liturgii.

 

 

 

Opublikowano 10.10.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.