Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wkrótce koncert Chóru CMJPII

W niedzielę 16 października koncertem w warszawskiej archikatedrze Chór Centrum Myśli Jana Pawła II rozpocznie kolejny sezon artystyczny. Wydarzenie, na które już dziś serdecznie zapraszamy, odbędzie się o godz. 20.00. Chór wykona utwory napisane współcześnie do słów Jana Pawła II, a także muzykę dawną – „Missa Paschalis” Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego. Utworem, który zamknie koncert, będzie „Msza Maryjna”, napisana przez Nino Rotę (kompozytora znanego m.in. z muzyki do „Ojca Chrzestnego”).


Początek Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II sięga 2005 rok. – Wtedy, dzień po śmierci Ojca Świętego, na Placu Piłsudskiego zebrali się spontanicznie młodzi ludzie, którzy chcieli zaśpiewać w tym dniu, zaśpiewać dla papieża. Były to emocje, które trudno wyrazić w inny sposób – mówi Zofia Sokołowska, dyrygent Chóru. Od tego czasu co roku odbywały się liczne uroczystości, spotkania, czuwania, w tym koncerty 16 października, na których występowali ci sami ludzie. – Każdy koncert jest okazją, dość szczególną, do przeżywania słów Jana Pawła II i brania z nich jak najwięcej radości – mówi Grzegorz Sawicki, jeden z chórzystów.

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II będzie można usłyszeć ponownie 19 października. Z okazji 20. rocznicy śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, podczas mszy Świętej o godz. 18.00 w kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie, Chór zapewni muzyczną oprawę liturgii.

 

 

 

Opublikowano 10.10.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.