Wkrótce koncert Chóru CMJPII

W niedzielę 16 października koncertem w warszawskiej archikatedrze Chór Centrum Myśli Jana Pawła II rozpocznie kolejny sezon artystyczny. Wydarzenie, na które już dziś serdecznie zapraszamy, odbędzie się o godz. 20.00. Chór wykona utwory napisane współcześnie do słów Jana Pawła II, a także muzykę dawną – „Missa Paschalis” Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego. Utworem, który zamknie koncert, będzie „Msza Maryjna”, napisana przez Nino Rotę (kompozytora znanego m.in. z muzyki do „Ojca Chrzestnego”).


Początek Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II sięga 2005 rok. – Wtedy, dzień po śmierci Ojca Świętego, na Placu Piłsudskiego zebrali się spontanicznie młodzi ludzie, którzy chcieli zaśpiewać w tym dniu, zaśpiewać dla papieża. Były to emocje, które trudno wyrazić w inny sposób – mówi Zofia Sokołowska, dyrygent Chóru. Od tego czasu co roku odbywały się liczne uroczystości, spotkania, czuwania, w tym koncerty 16 października, na których występowali ci sami ludzie. – Każdy koncert jest okazją, dość szczególną, do przeżywania słów Jana Pawła II i brania z nich jak najwięcej radości – mówi Grzegorz Sawicki, jeden z chórzystów.

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II będzie można usłyszeć ponownie 19 października. Z okazji 20. rocznicy śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, podczas mszy Świętej o godz. 18.00 w kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie, Chór zapewni muzyczną oprawę liturgii.

 

 

 

Dodano: