Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Widzieć i szanować emocje dziecka

Podcast „Słuchając drogi”

Grafika ze zdjęciem Agnieszki Czusz-Sudoł oraz tytuł odcinka Widzieć i szanować emocje dziecka

Tematem audycji jest zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Marcin Nowak zaprosił do rozmowy Agnieszkę Czusz-Sudoł* – doktor psychologii oraz psychoterapeutkę pracującą na co dzień w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra. Wspólnie zaglądają pod maski, które zakładają dzieci i młodzież. Nasza rozmówczyni podkreśla – Świat dorosłych i świat dzieci i młodzieży się różni. Należy traktować problemy młodych ludzi poważnie.

W rozmowie dotykają takich obszarów, jak:

  • problemy, z którymi obecnie najczęściej mierzą się najmłodsi,
  • różnice między depresją u młodych, a depresją u dorosłych,
  • przyczyny niskiej odporności psychicznej dzieci i młodzieży,
  • sposoby na rozpoznanie kryzysu i pomocy,
  • sposoby rozmowy z młodymi ludźmi o depresji i kryzysach psychicznych.

Nasz podcast to nie tylko rozmowa z zaproszonymi gośćmi. Zapraszamy do rozmowy na naszej grupie na Facebooku. Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje to zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

*Agnieszka Czusz-Sudoł – psychoterapeutka, doktor nauk społecznych w zakresie psychologii, aktualnie pracuje z dziećmi i młodzieżą w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA oraz z dorosłymi w poradni zdrowia psychicznego SPZOZ Warszawa Wola-Śródmieście.

Posłuchaj

Opublikowano 22.07.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.