Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Widzieć i szanować emocje dziecka

Podcast „Słuchając drogi”

Grafika ze zdjęciem Agnieszki Czusz-Sudoł oraz tytuł odcinka Widzieć i szanować emocje dziecka

Tematem audycji jest zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Marcin Nowak zaprosił do rozmowy Agnieszkę Czusz-Sudoł* – doktor psychologii oraz psychoterapeutkę pracującą na co dzień w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra. Wspólnie zaglądają pod maski, które zakładają dzieci i młodzież. Nasza rozmówczyni podkreśla – Świat dorosłych i świat dzieci i młodzieży się różni. Należy traktować problemy młodych ludzi poważnie.

W rozmowie dotykają takich obszarów, jak:

  • problemy, z którymi obecnie najczęściej mierzą się najmłodsi,
  • różnice między depresją u młodych, a depresją u dorosłych,
  • przyczyny niskiej odporności psychicznej dzieci i młodzieży,
  • sposoby na rozpoznanie kryzysu i pomocy,
  • sposoby rozmowy z młodymi ludźmi o depresji i kryzysach psychicznych.

Nasz podcast to nie tylko rozmowa z zaproszonymi gośćmi. Zapraszamy do rozmowy na naszej grupie na Facebooku. Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje to zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

*Agnieszka Czusz-Sudoł – psychoterapeutka, doktor nauk społecznych w zakresie psychologii, aktualnie pracuje z dziećmi i młodzieżą w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA oraz z dorosłymi w poradni zdrowia psychicznego SPZOZ Warszawa Wola-Śródmieście.

Posłuchaj

Opublikowano 22.07.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.