Warsztaty dziennikarstwa filmowego

Centrum Myśli Jana Pawła II, Warszawska Fundacja Filmowa oraz Filmweb.pl zapraszają na jedyne w Polsce warsztaty dziennikarstwa filmowego. Odbędą się one w nowej, tworzącej się przestrzeni spotkań, warsztatów i dyskusji – na „1 Piętrze” (siedziba Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, I piętro). Warsztaty zaczynają się już w styczniu 2012 roku i potrwają do czerwca.


Projekt „Krytycy z pierwszego piętra” skierowany jest do wszystkich młodych miłośników dobrego kina, którzy pragną zdobyć gruntowną wiedzę na temat dziennikarstwa filmowego we wszelkich możliwych jego przejawach. W trakcie zajęć uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak funkcjonuje rynek filmowy w Polsce i na świecie, a także zdobędą praktyczne umiejętności w dziedzinie tworzenia tekstów i audycji o tematyce filmowej.

Zajęcia poprowadzą wybitni dziennikarze filmowi, współpracujący z najważniejszymi mediami w Polsce: „Rzeczpospolita”, „Gazeta Wyborcza”, Filmweb, „Newsweek”, „Wysokie Obcasy”, „Kino”, „Uważam Rze”, „Film”, Salon 24. W programie są m.in.: spotkania z gośćmi (będą to krytycy z najważniejszych mediów w Polsce oraz twórcy filmowymi), projekcje filmowe arcydzieł kina współczesnego oraz dyskusje na ich temat, spotkania warsztatowe, wykłady.

Warsztaty odbywać się będą w czwartki w godzinach 18.00-20.00 na terenie „1 Piętra” (siedziba Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, I piętro). Pierwsze spotkanie już 5 stycznia 2012 roku.

Zgłoszenia, zawierające formularz zgłoszeniowy oraz od jednego do trzech tekstów o tematyce filmowej (każdy do 2000 znaków), prosimy przesyłać na adres krytycyz1pietra@gmail.com nie później niż 27 grudnia 2011 roku. Osoba, która chce wziąć udział w warsztatach, nie może mieć ukończonych 26 lat. Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu na warsztaty oprócz oceny nadesłanych prac decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny poniżej tej informacji. Zapraszamy!

 

Dodano: