Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Warsztaty dziennikarstwa filmowego

Centrum Myśli Jana Pawła II, Warszawska Fundacja Filmowa oraz Filmweb.pl zapraszają na jedyne w Polsce warsztaty dziennikarstwa filmowego. Odbędą się one w nowej, tworzącej się przestrzeni spotkań, warsztatów i dyskusji – na „1 Piętrze” (siedziba Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, I piętro). Warsztaty zaczynają się już w styczniu 2012 roku i potrwają do czerwca.


Projekt „Krytycy z pierwszego piętra” skierowany jest do wszystkich młodych miłośników dobrego kina, którzy pragną zdobyć gruntowną wiedzę na temat dziennikarstwa filmowego we wszelkich możliwych jego przejawach. W trakcie zajęć uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak funkcjonuje rynek filmowy w Polsce i na świecie, a także zdobędą praktyczne umiejętności w dziedzinie tworzenia tekstów i audycji o tematyce filmowej.

Zajęcia poprowadzą wybitni dziennikarze filmowi, współpracujący z najważniejszymi mediami w Polsce: „Rzeczpospolita”, „Gazeta Wyborcza”, Filmweb, „Newsweek”, „Wysokie Obcasy”, „Kino”, „Uważam Rze”, „Film”, Salon 24. W programie są m.in.: spotkania z gośćmi (będą to krytycy z najważniejszych mediów w Polsce oraz twórcy filmowymi), projekcje filmowe arcydzieł kina współczesnego oraz dyskusje na ich temat, spotkania warsztatowe, wykłady.

Warsztaty odbywać się będą w czwartki w godzinach 18.00-20.00 na terenie „1 Piętra” (siedziba Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, I piętro). Pierwsze spotkanie już 5 stycznia 2012 roku.

Zgłoszenia, zawierające formularz zgłoszeniowy oraz od jednego do trzech tekstów o tematyce filmowej (każdy do 2000 znaków), prosimy przesyłać na adres krytycyz1pietra@gmail.com nie później niż 27 grudnia 2011 roku. Osoba, która chce wziąć udział w warsztatach, nie może mieć ukończonych 26 lat. Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu na warsztaty oprócz oceny nadesłanych prac decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny poniżej tej informacji. Zapraszamy!

 

Opublikowano 26.11.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.