Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Urodziny Karola – Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła II

W ramach warszawskiej Nocy Muzeów Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza do wspólnego świętowania urodzin Karola Wojtyły pod hasłem „Bądź bardziej”.

W tym roku mija dokładnie 30 lat od trzeciej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Dlatego program tegorocznej Nocy Muzeów w Centrum Jana Pawła II nawiązuje do przemówień papieskich z 1987 roku. Zwiedzający będą mieli do wyboru trzy ścieżki tematyczne, z których każda odwołuje się do innego wymiaru papieskiego nauczania: do kultury, historii i relacji międzyludzkich. A poza tym: wieczorny turniej gier planszowych dla całej rodziny, pamiątkowe zdjęcie z Papieżem, atrakcje dla najmłodszych i urodzinowy tort. Całość uświetni koncert Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.

Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła II rozpocznie się 20 maja o godzinie 19:00  i zakończy się o godzinie 23:00.

Noc muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła II jest okazją do wspólnego budowania etosu Jana Pawła II. Po zwiedzeniu naszej kamienicy i zagłębieniu się w kulturę i historię Polski, zachęcamy do podzielenia się swoimi przemyśleniami kim jest dla nas Papież Polak, kim był, jakiego Go znamy z opowieści naszych rodziców i dziadków. 

Chcemy tego wieczoru być razem. Powspominać i posłuchać naszego Solenizanta. Wszystko po to aby pamiętać o jego nauczaniu w naszej codzienności.  

Opublikowano 18.05.2017

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.