Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Trwa szkoła letnia – wśród uczestników młodzi ludzie z całego świata

Ruszyła ósma edycja międzynarodowej szkoły letniej organizowanej przez Centrum Myśli Jana Pawła II, Fundację Konrada Adenauera  i Fundusz Wyszehradzki.

Do programu zaprosiliśmy ambitnych, zaangażowanych, młodych ludzi, którzy własny rozwój postrzegają w perspektywie dzielenia się swoimi umiejętnościami i wiedzą, by zmieniać swoje otoczenie. Szkoła letnia to także kuźnia liderów budowana na wartościach ważnych dla Jana Pawła II, a także inspirowana jego przykładem. W tym roku rekordowa liczba uczestników przesłała swoje zgłoszenia do wzięcia udziału w wydarzeniu. Dwustopniowa rekrutacja wyłoniła najlepszych kandydatów. Do projektu zakwalifikowali się uczestnicy z Białorusi, Polski, Republiki Południowej Afryki, Słowacji, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Podczas szkoły letniej „Integral Leadership – Central European Summer School” uczestnicy wraz z tutorami stawiają pytania i wspólnie szukają odpowiedzi. Zastanawiają się nad tym, gdzie leży tajemnica prawdziwego przywództwa, jak stać się człowiekiem, któremu inni mogą zaufać, że poprowadzi ich w dobrym kierunku, w jaki sposób wpłynąć na kierunek losów świata.  Zajęcia teoretyczne są uzupełnione o pracę grupową i warsztatami. W programie wydarzenia znalazły się także debata oksfordzka i ekspercki panel dyskusyjny. Uczestnicy podążają śladem Jana Pawła II: odwiedzają Lanckoronę, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Tyniec i Kraków. Obecnie są zakwaterowani w Willi Tadeusz w Lanckoronie, skąd przeniosą się do Opactwa Ojców Benedyktynów w Tyńcu, by jeszcze bardziej odkryć dziedzictwo kulturowe i historyczne, właściwe dla obszaru Europy Środkowo-Wschodniej, zwłaszcza Polski. Wydarzenie potrwa do 1 sierpnia 2018.

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano 26.07.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.