Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Trwa szkoła letnia – wśród uczestników młodzi ludzie z całego świata

Ruszyła ósma edycja międzynarodowej szkoły letniej organizowanej przez Centrum Myśli Jana Pawła II, Fundację Konrada Adenauera  i Fundusz Wyszehradzki.

Do programu zaprosiliśmy ambitnych, zaangażowanych, młodych ludzi, którzy własny rozwój postrzegają w perspektywie dzielenia się swoimi umiejętnościami i wiedzą, by zmieniać swoje otoczenie. Szkoła letnia to także kuźnia liderów budowana na wartościach ważnych dla Jana Pawła II, a także inspirowana jego przykładem. W tym roku rekordowa liczba uczestników przesłała swoje zgłoszenia do wzięcia udziału w wydarzeniu. Dwustopniowa rekrutacja wyłoniła najlepszych kandydatów. Do projektu zakwalifikowali się uczestnicy z Białorusi, Polski, Republiki Południowej Afryki, Słowacji, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Podczas szkoły letniej „Integral Leadership – Central European Summer School” uczestnicy wraz z tutorami stawiają pytania i wspólnie szukają odpowiedzi. Zastanawiają się nad tym, gdzie leży tajemnica prawdziwego przywództwa, jak stać się człowiekiem, któremu inni mogą zaufać, że poprowadzi ich w dobrym kierunku, w jaki sposób wpłynąć na kierunek losów świata.  Zajęcia teoretyczne są uzupełnione o pracę grupową i warsztatami. W programie wydarzenia znalazły się także debata oksfordzka i ekspercki panel dyskusyjny. Uczestnicy podążają śladem Jana Pawła II: odwiedzają Lanckoronę, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Tyniec i Kraków. Obecnie są zakwaterowani w Willi Tadeusz w Lanckoronie, skąd przeniosą się do Opactwa Ojców Benedyktynów w Tyńcu, by jeszcze bardziej odkryć dziedzictwo kulturowe i historyczne, właściwe dla obszaru Europy Środkowo-Wschodniej, zwłaszcza Polski. Wydarzenie potrwa do 1 sierpnia 2018.

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano 26.07.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online