Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Trwa rekrutacja do Akademii Patriotyzmu!

Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Polskie Radio zapraszają do udziału w Akademii Patriotyzmu! To autorski projekt dla uczniów warszawskich szkół ponadgimnazjalnych.

Akademia Patriotyzmu to:

  1. Szkoła Letnia w Trójmieście (27 sierpnia – 2 września 2017 roku), w ramach której będziemy:
  • poznawać przykłady bohaterskich postaw od czasu II Wojny Światowej poprzez okres okupacji komunistycznej aż do współczesności,
  • sięgać do nauczania Jana Pawła II nt. patriotyzmu, solidarności, wspólnej odpowiedzialności za ojczyznę,
  • uczestniczyć w plenerowych lekcjach historii: Westerplatte, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum Emigracji, Muzeum II Wojny Światowej,
  • uczestniczyć w wieczornych konwersatoriach i warsztatach edukacyjnych,
  • zwiedzać Trójmiasto.
  1. Cykl warsztatów radiowych (wrzesień 2017) prowadzonych przez znanych i uznanych dziennikarzy Polskiego Radia.
    1. Realizacja autorskiego reportażu radiowego o tematyce patriotycznej, który będzie emitowany na antenie Polskiego Radia (październik-listopad 2017). Uwaga! Wybrane osoby będą miały możliwość dalszego rozwoju w Polskim Radio.

Udział w Akademii jest bezpłatny!

Aby wziąć udział w rekrutacji, należy do 31 lipca 2017 roku wypełnić FORMULARZ.

W Akademii udział weźmie wybranych 15 osób. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi na stronie www.centrumjp2.pl.

Regulamin Akademii Patriotyzmu znajdziesz TUTAJ 

W razie pytań prosimy o kontakt: akademiapatriotyzmu@centrumjp2.pl

Projekt jest realizowany dzięki grantowi Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm jutra”.

 

 

ORGANIZATORZY:

              

 

Opublikowano 11.07.2017

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.