Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Telewizja internetowa Foksal Eleven – start 18 V

Wkrótce pojawi się Foksal Eleven, nowa inicjatywa Centrum Myśli Jana Pawła II. Będzie to telewizja internetowa, jakiej dotąd nie było. Tworzona siłą wolontariuszy, skupi wokół siebie środowiska o różnym zabarwieniu, mocno od siebie oddalone. Punktem wyjścia dla programów Foksal Eleven są wartości, które były dla Jana Pawła II istotne. 

Jan Paweł II był człowiekiem dialogu i zawsze do niego zachęcał. Mówił jednak, że aby prowadzić dialog, trzeba wiedzieć, kim się jest i co się myśli. Taka forma rozmowy przyświeca twórcom Foksal Eleven. – Chcemy tworzyć miejsce, które łączy, nie dzieli – mówi Tomasz Kempski, redaktor Foksal Eleven.

Punktem wyjścia dla Foksal Eleven są wartości, które były dla Jana Pawła II istotne: literatura, kwestie społeczne, edukacja czy nauka, metapolityka.

Działania wokół Foksal Eleven konsolidują środowiska o różnym zabarwieniu, mocno od siebie oddalone. – Foksal Eleven będzie platformą wymiany opinii. Telewizję można porównać do tworzącego się think-thanku, tyle że ludzie, którzy realizują programy, nie robią tego z myślą o żadnej partii ani środowisku politycznym – przekonuje Kempski.

Forma internetowych programów telewizyjnych wymaga znalezienia złotego środka między czasem ich trwania a żywą formułą i dynamiką. W Foksal Eleven udało się połączyć ciekawą treść z nowoczesną formą przekazu, głównie dzięki profesjonalnemu zapleczu, na które składa się wysokiej jakości sprzęt i kamery.

W sobotę 18 maja, gdy wystartuje telewizja Foksal Eleven, dokładnie w 93. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, będziemy świadkami narodzin nowego środowiska.   – Zjawisko, jakim jest pokolenie JP2, powołały do życia media. Z kolei medium, jakim jest Foksal Eleven, ma potencjał, aby obudzić to pokolenie z powrotem do życia – twierdzi Michał Łuczewski, socjolog z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Foksal Eleven w większości tworzą wolontariusze, którym Centrum Myśli Jana Pawła II zapewniło profesjonalne szkolenia z obsługi kamery i montażu. Telewizja swoją nazwę zawdzięcza miejscu, w którym ma siedzibę (Warszawa, ul Foksal 11).

Szczegóły: https://www.facebook.com/foksaleleven

IDEE

Tomasz Kempski o Dziale Idei w Foksal Eleven:

 

Zapowiedź programu Przegląd Tygodnia:

Zapowiedź programu Religie i władza:

 

 

KULTURA

Szymon Pulcyn o kulturze w Foksal Eleven:

 Zapowiedź programu „W czuły punkt. Rozmowy o książkach”:

 

 

SPOŁECZEŃSTWO

Sylwia Romańczak o sprawach społecznych w Foksal  Eleven:

 

 

 

 

 

Opublikowano 16.05.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.