Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Telewizja internetowa Foksal Eleven – start 18 V

Wkrótce pojawi się Foksal Eleven, nowa inicjatywa Centrum Myśli Jana Pawła II. Będzie to telewizja internetowa, jakiej dotąd nie było. Tworzona siłą wolontariuszy, skupi wokół siebie środowiska o różnym zabarwieniu, mocno od siebie oddalone. Punktem wyjścia dla programów Foksal Eleven są wartości, które były dla Jana Pawła II istotne. 

Jan Paweł II był człowiekiem dialogu i zawsze do niego zachęcał. Mówił jednak, że aby prowadzić dialog, trzeba wiedzieć, kim się jest i co się myśli. Taka forma rozmowy przyświeca twórcom Foksal Eleven. – Chcemy tworzyć miejsce, które łączy, nie dzieli – mówi Tomasz Kempski, redaktor Foksal Eleven.

Punktem wyjścia dla Foksal Eleven są wartości, które były dla Jana Pawła II istotne: literatura, kwestie społeczne, edukacja czy nauka, metapolityka.

Działania wokół Foksal Eleven konsolidują środowiska o różnym zabarwieniu, mocno od siebie oddalone. – Foksal Eleven będzie platformą wymiany opinii. Telewizję można porównać do tworzącego się think-thanku, tyle że ludzie, którzy realizują programy, nie robią tego z myślą o żadnej partii ani środowisku politycznym – przekonuje Kempski.

Forma internetowych programów telewizyjnych wymaga znalezienia złotego środka między czasem ich trwania a żywą formułą i dynamiką. W Foksal Eleven udało się połączyć ciekawą treść z nowoczesną formą przekazu, głównie dzięki profesjonalnemu zapleczu, na które składa się wysokiej jakości sprzęt i kamery.

W sobotę 18 maja, gdy wystartuje telewizja Foksal Eleven, dokładnie w 93. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, będziemy świadkami narodzin nowego środowiska.   – Zjawisko, jakim jest pokolenie JP2, powołały do życia media. Z kolei medium, jakim jest Foksal Eleven, ma potencjał, aby obudzić to pokolenie z powrotem do życia – twierdzi Michał Łuczewski, socjolog z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Foksal Eleven w większości tworzą wolontariusze, którym Centrum Myśli Jana Pawła II zapewniło profesjonalne szkolenia z obsługi kamery i montażu. Telewizja swoją nazwę zawdzięcza miejscu, w którym ma siedzibę (Warszawa, ul Foksal 11).

Szczegóły: https://www.facebook.com/foksaleleven

IDEE

Tomasz Kempski o Dziale Idei w Foksal Eleven:

 

Zapowiedź programu Przegląd Tygodnia:

Zapowiedź programu Religie i władza:

 

 

KULTURA

Szymon Pulcyn o kulturze w Foksal Eleven:

 Zapowiedź programu „W czuły punkt. Rozmowy o książkach”:

 

 

SPOŁECZEŃSTWO

Sylwia Romańczak o sprawach społecznych w Foksal  Eleven:

 

 

 

 

 

Opublikowano 16.05.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.