Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II

Od czerwca, jak co roku, młodzi ludzie mogą ubiegać się o Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. To już siódma edycja programu, który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów uczących się w Warszawie.


– Te stypendia to nie tylko gratyfikacja finansowa, ale przede wszystkim propozycja pracy w programie ofiarowanym przez Centrum Myśli Jana Pawła II oraz zobowiązanie wobec mieszkańców miasta Warszawy i wobec kraju, że nie będziecie ustawać we własnym rozwoju, w pracy i nauce – powiedziała prezydent m.st. Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Dla Piotra Taradajko, laureata stypendium z ubiegłego roku, niezwykłe jest, że stypendium nie ogranicza się do pomocy materialnej, ale pociąga za sobą opiekę nad osobistym rozwojem każdego stypendysty. Centrum Myśli Jana Pawła II oferuje wiele projektów. – Dzięki nim wdrażamy w życie to, co mówił do nas Jana Paweł II – wyjaśnia. – W ramach projektu „Inkubator Miłosierdzia” stypendyści pomagają osobom starszym, żyjącym często bez nadziei w hospicjum, ciężko chorym. Towarzyszą niepełnosprawnym w spacerach, rozmowach, czytają im na głos. Pomagają dzieciom w domach dziecka, w świetlicach, tym, którzy w różnych ośrodkach czekają na pomoc korepetytora.

Stypendia wynoszą od 200 do 1500 zł miesięcznie w zależności od dochodu rodziny, osiągnięć naukowych, artystycznych czy sportowych, a także zaangażowania stypendysty w działania charytatywne i społeczne. Stypendia przyznawane są z budżetu miasta i przeznaczono na nie w tym roku około 3 mln zł. W ciągu sześciu lat, odkąd istnieją Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, otrzymało je ponad 4000 osób.

W październiku 2010 roku Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II zostały nagrodzone w konkursie „Dobre Stypendia” w kategorii: programy stypendialne jednostek samorządowych. Konkurs jest wspólną inicjatywą Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Fundacji „Moje Stypendium” i ma na celu promocję i wyróżnienie najlepiej realizowanych programów stypendialnych w Polsce.

Opublikowano 02.06.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POBIERZ
„Człowiek i przyroda – kryzys relacji?” to nowy numer naszego magazynu „Myśl w Centrum”. Zapraszamy do lektury!
W lipcu wracamy z V Letnim Przeglądem Filmowym Pod Wspólnym Niebem – w tym roku spotykamy się aż dwa razy w tygodniu. Sprawdźcie także naszą wystawę, nowy podcast i nabór stypendialny.
Jubileuszowa edycja to 20 wyjątkowych filmów nagradzanych na najważniejszych festiwalach świata. W programie znalazły się fabuły, dokumenty i kino eksperymentalne z różnych zakątków świata, w tym – po raz pierwszy – z Bułgarii.
Nabór wniosków
Twoje dziecko ma dobre wyniki w nauce, a dodatkowo odnosi sukcesy sportowe, artystyczne, naukowe lub angażuje się społecznie?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.