Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Skarb Kuźni

W sobotę 8 października odbyły się drugie warsztaty Kuźni z cyklu „Projekt: życie”. Ich tematem było bogactwo.

 

 

Odwołując się do postaci bogatego młodzieńca z Ewangelii, o którym Jan Paweł II pisze w Liście do Młodych „Parati semper”, uczestnicy zadali sobie kilka ważnych pytań, jak choćby: co zrobić, żeby być szczęśliwym? Jakie są cele osobiste każdego z nas? Jak możemy je wspólnie realizować podczas tegorocznej edycji Kuźni? Odpowiedzi szukali w wymianie myśli i doświadczeń, ale także u autorytetów, przede wszystkim u błogosławionego Papieża.
 
Zastanawiali się też, co dla nich oznaczają słowa Jana Pawła II, że „młodość jest bogactwem”. I odkrywali, że ich „majątek” stanowią możliwości, które się przed nimi otwierają, liczne i często kluczowe wybory, których w tym czasie dokonują, oraz zdolność zadawania pytań. Wreszcie: ich indywidualne osiągnięcia, zalety i umiejętności.
 
To, czym każdy uczestnik może obdarować grupę, zostało spisane i umieszczone w walizce „Skarb Kuźni”. Znalazły się tam m.in.: uśmiech, dobra organizacja, odwaga, ale też pieczenie babeczek czy robienie zdjęć.
 
Kolejne warsztaty już 22 października.

 

Czytaj więcej…

Opublikowano 07.10.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.