Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Skamieniałe zło. Struktury grzechu w świecie

Przed nami spotkanie promocyjne najnowszego numeru magazynu „44 / Czterdzieści i Cztery”. Wtorek, 22 stycznia 2013 r. o godz. 18.30, 1Piętro.

 


W najnowszym numerze „Magazynu Apokaliptycznego 44 / Czterdzieści i Cztery” Marek Horodniczy pisze, że pojęcie grzechu strukturalnego „wyprowadza z dobrego samopoczucia w równej mierze teologów i duszpasterzy, co samych wiernych, a nawet ludzi wrogich Kościołowi”. Grzech strukturalny osadza się bowiem „w różnorakich strukturach i staje się obowiązującą normą.” Czy oznacza to, że czynienie zła staje się niezależne od wolnej woli? Czy da się uciec od zła, które oplata współczesny świat? Czy na grzech strukturalny da się odpowiedzieć strukturalnym dobrem?

To tylko najbardziej oczywiste pytania związane z koncepcją grzechu strukturalnego. Odpowiedzi na nie i na wiele innych problemów z nimi powiązanych szukać będą:

Marek Horodniczy (44 / Czterdzieści i Cztery);
Łukasz Kobeszko (Rebelia);
Tomasz Rowiński (Fronda, Christianitas);
Tomasz Wiścicki (Więź).

Spotkanie poprowadzi Michał Łuczewski (44 / Czterdzieści i Cztery, Centrum Myśli Jana Pawła II).

Termin: 22 stycznia 2013 roku
Godzina: 18.30
Miejsce: 1Piętro
Adres: ul. Foksal 11, Warszawa

Podstawą do dyskusji będzie blok wywiadów z czołowymi polskimi intelektualistami katolickim, który opublikowany został w najnowszym numerze „44 / Czterdzieści i Cztery”.
http://44.org.pl/2012/12/20/nowy-numer-44-czterdziesci-i-cztery-spis-tresci-i-fragmenty-tekstow/

Spotkanie organizowane jest we współpracy z „Magazynem Apokaliptycznym 44 / Czterdzieści i Cztery”.

 

Opublikowano 18.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.