Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Rzeczpospolita. Historia Polski, historią Jana Pawła II”

 „Rzeczpospolita. Historia Polski, historią Jana Pawła II” – to pierwsza produkcja dokumentalna telewizji Foksal Eleven. Cały cykl składa się z 17 wywiadów. Film rozpoczyna się przypomnieniem wystąpienia Jana Pawła II w Parlamencie RP. Odzyskana wolność stała się zadaniem i wymaga solidarnej współpracy pomiędzy wszystkimi Polakami, bez względu na różnice poglądów – mówił Papież w Polskim Parlamencie w 10. rocznicę polskiego czerwca.

Produkcja zawiera też fragmenty wypowiedzi znanych i znaczących osób z życia kultury, polityki i nauki, które poprzez pryzmat swoich poglądów, osobistych spotkań z papieżem i własnych analiz próbują się zmierzyć z niezwykle ważnym tematem wpływu Jana Pawła II na kształt najnowszej historii Polski.

Cykl programów został zrealizowany przez telewizję Foksal Eleven w ramach projektów Centrum Myśli Jana Pawła II. Partnerem merytorycznym produkcji jest dziennik „Rzeczpospolita”.

Patronami medialnymi produkcji są: Katolicka Agencja Informacyjna, Deon.pl, Salon24.pl.

Cały cykl dostępny jest na stronie: www.foskaleleven.pl

Opublikowano 17.04.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.