Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Rzeczpospolita. Historia Polski, historią Jana Pawła II”

 „Rzeczpospolita. Historia Polski, historią Jana Pawła II” – to pierwsza produkcja dokumentalna telewizji Foksal Eleven. Cały cykl składa się z 17 wywiadów. Film rozpoczyna się przypomnieniem wystąpienia Jana Pawła II w Parlamencie RP. Odzyskana wolność stała się zadaniem i wymaga solidarnej współpracy pomiędzy wszystkimi Polakami, bez względu na różnice poglądów – mówił Papież w Polskim Parlamencie w 10. rocznicę polskiego czerwca.

Produkcja zawiera też fragmenty wypowiedzi znanych i znaczących osób z życia kultury, polityki i nauki, które poprzez pryzmat swoich poglądów, osobistych spotkań z papieżem i własnych analiz próbują się zmierzyć z niezwykle ważnym tematem wpływu Jana Pawła II na kształt najnowszej historii Polski.

Cykl programów został zrealizowany przez telewizję Foksal Eleven w ramach projektów Centrum Myśli Jana Pawła II. Partnerem merytorycznym produkcji jest dziennik „Rzeczpospolita”.

Patronami medialnymi produkcji są: Katolicka Agencja Informacyjna, Deon.pl, Salon24.pl.

Cały cykl dostępny jest na stronie: www.foskaleleven.pl

Opublikowano 17.04.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.