Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Rozpoczęliśmy seminaria z teologii ciała!Dlaczego mężczyzną i niewiastą stworzył ich? Pierwsze spotkanie seminarium z teologii ciała już za nami. W CMJPII rozpoczął się właśnie cykl spotkań naukowych poświęconych tematowi ludzkiej seksualności. To pierwszy taki projekt w Warszawie.


 

Konwersatoria „Teologia ciała. Płeć a sprawa społeczna” nastawione są na nowatorską analizę tekstów popularnonaukowych, interpretujących Janopawłowe, i nie tylko, ujęcie ciała i płci.

Czy Trójca Święta może być pierwowzorem wspólnoty społecznej? Jakie miejsce w tej relacji zajmuje komunia kobiety i mężczyzny? Dlaczego mężczyzną i niewiastą stworzył ich? Pierwsze zajęcia były okazją do wstępnego przyjrzenia się papieskiej interpretacji ludzkiej sfery eros oraz jej implikacjom społecznym. Nie zabrakło także krytycznej analizy historycznego podejścia do kwestii ciała w świecie i w Kościele. Rewolucja moralności oraz ujęcia wolności człowieka była przedmiotem wstępnego wykładu dr Anety Gawkowskiej.

 

Następne spotkanie już niebawem – za dwa tygodnie!

 

Materiały do pobrania dla uczestników seminarium znajdują się w karcie projektu TUTAJ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano 24.02.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.