Rozpoczęliśmy seminaria z teologii ciała!







Dlaczego mężczyzną i niewiastą stworzył ich? Pierwsze spotkanie seminarium z teologii ciała już za nami. W CMJPII rozpoczął się właśnie cykl spotkań naukowych poświęconych tematowi ludzkiej seksualności. To pierwszy taki projekt w Warszawie.


 

Konwersatoria „Teologia ciała. Płeć a sprawa społeczna” nastawione są na nowatorską analizę tekstów popularnonaukowych, interpretujących Janopawłowe, i nie tylko, ujęcie ciała i płci.

Czy Trójca Święta może być pierwowzorem wspólnoty społecznej? Jakie miejsce w tej relacji zajmuje komunia kobiety i mężczyzny? Dlaczego mężczyzną i niewiastą stworzył ich? Pierwsze zajęcia były okazją do wstępnego przyjrzenia się papieskiej interpretacji ludzkiej sfery eros oraz jej implikacjom społecznym. Nie zabrakło także krytycznej analizy historycznego podejścia do kwestii ciała w świecie i w Kościele. Rewolucja moralności oraz ujęcia wolności człowieka była przedmiotem wstępnego wykładu dr Anety Gawkowskiej.

 

Następne spotkanie już niebawem – za dwa tygodnie!

 

Materiały do pobrania dla uczestników seminarium znajdują się w karcie projektu TUTAJ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano 24.02.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

materiały
Mapy dobrych praktyk i debata „Jak żyć pod wspólnym dachem? Szanse i wyzwania integracji migrantów w Polsce” – zobacz materiały pokazujące dobre praktyki w integracji osób z doświadczeniem uchodźczym i migracyjnym.
Trzy głośne filmy o dziecięcej perspektywie i prawach dziecka, spotkania z ekspertami oraz dyskusje o współczesnych wyzwaniach w ochronie najmłodszych – tak zapowiada się tegoroczna odsłona cyklu „Człowiek w Centrum” w Centrum Myśli Jana Pawła II.
W listopadzie kontynuujemy nasz projekt „Porozmawiajmy o człowieku”. Uczestników czekają warsztaty pt. „Cisza – prawo czy przywilej?”. Zapraszamy także na debatę „Miasto dialogu”, w ramach której zaprezentowany zostanie raport dotyczący związków religijności i duchowości.
POBIERZ
Publikacją „Świątynia to miejsce spotkania” zapraszamy Was do samodzielnego odkrywania sakralnych przestrzeni, do momentu zatrzymania i indywidualnej zadumy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.