Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Rękopisy Karola Wojtyły

Dobiegła końca konserwacja zbiorów krakowskiej kurii, wśród których znajduje się sto teczek dokumentów kardynała Karola Wojtyły – poinformował „Dziennik Polski”.


Akta kardynała Karola Wojtyły to zbiór materiałów liczących 34 metry, zgromadzonych w stu dużych teczkach. To wszystkie dokumenty pochodzące z jego kancelarii, a także rękopisy, notatki, maszynopisy z okresu, kiedy kard. Karol Wojtyła był biskupem krakowskim (lata 1958-1978). Konserwacja zbiorów Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie trwała 10 miesięcy. Dokumenty, pochodzące nieraz sprzed kilku wieków, poddano zabiegom dezynfekcji i odkwaszania.
 

Opublikowano 06.01.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.