Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Personalizm – najnowsza książka CMJPII

Czym jest personalizm? Czemu zawdzięcza popularność? Na czym polega jego fenomen? Co istotnego wniósł w tę filozofię Karol Wojtyła? Na te i inne pytania odpowiada Juan Manuel Burgos w książce Personalizm. Autorzy i tematy nowej filozofii, która właśnie ukazała się nakładem Centrum Myśli Jana Pawła II.


Juan Manuel Burgos prezentuje koncepcje wybitnych myślicieli – m.in. Kanta, Kierkegaarda, Maritaina, Mouniera, Marcela i Wojtyły. Książka ta stanowi cenne kompendium filozofii, która w centrum stawia osobę. Opracowanie, godząc erudycję z jasnością przekazu, jest przystępne nie tylko dla wąskiego grona znawców, ale także dla mniej wprawnego filozoficznie odbiorcy.

więcej o książce

 

Opublikowano 26.09.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Chór został szczególnie doceniony przez jurorów za wykonanie klasycznego repertuaru cerkiewnego.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.