Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Personalizm – najnowsza książka CMJPII

Czym jest personalizm? Czemu zawdzięcza popularność? Na czym polega jego fenomen? Co istotnego wniósł w tę filozofię Karol Wojtyła? Na te i inne pytania odpowiada Juan Manuel Burgos w książce Personalizm. Autorzy i tematy nowej filozofii, która właśnie ukazała się nakładem Centrum Myśli Jana Pawła II.


Juan Manuel Burgos prezentuje koncepcje wybitnych myślicieli – m.in. Kanta, Kierkegaarda, Maritaina, Mouniera, Marcela i Wojtyły. Książka ta stanowi cenne kompendium filozofii, która w centrum stawia osobę. Opracowanie, godząc erudycję z jasnością przekazu, jest przystępne nie tylko dla wąskiego grona znawców, ale także dla mniej wprawnego filozoficznie odbiorcy.

więcej o książce

 

Opublikowano 26.09.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Prawa człowieka powinny być nie tylko gwarantowane przez państwo, ale wynikać z potrzeby każdego z nas. A co w sytuacji, kiedy w społeczeństwie zabraknie dojrzałości i kompetencji moralnych?
O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.