Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Pamięć Zagłady w myśli teologów żydowskich i chrześcijańskich – video z debaty

W Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, obchodzonego 27 stycznia, w rocznicę wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau, przypominamy dyskusję, którą zorganizowaliśmy wspólnie z Żydowskim Instytutem Historycznym 16 stycznia 2020 roku. Tematem spotkania była pamięć Zagłady w teologiach żydowskich i chrześcijańskich.

W dyskusji wzięli udział:

– abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki

– ks. prof. Bogusław Milerski, rektor Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej

– Zuzanna Radzik, teolożka i publicystka

– prof. Paweł Śpiewak, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego

Spotkanie poprowadziła dr Joanna Barcik

Opublikowano 27.01.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.