Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Pamięć Zagłady w myśli teologów żydowskich i chrześcijańskich – video z debaty

W Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, obchodzonego 27 stycznia, w rocznicę wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau, przypominamy dyskusję, którą zorganizowaliśmy wspólnie z Żydowskim Instytutem Historycznym 16 stycznia 2020 roku. Tematem spotkania była pamięć Zagłady w teologiach żydowskich i chrześcijańskich.

W dyskusji wzięli udział:

– abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki

– ks. prof. Bogusław Milerski, rektor Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej

– Zuzanna Radzik, teolożka i publicystka

– prof. Paweł Śpiewak, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego

Spotkanie poprowadziła dr Joanna Barcik

Opublikowano 27.01.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Chór został szczególnie doceniony przez jurorów za wykonanie klasycznego repertuaru cerkiewnego.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.