Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Opis projektu

Inspirując się wezwaniem Papieża Polaka oraz nawiązując do sprawdzonych wzorców relacji mistrz-uczeń, Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie organizuje czwartą już edycję autorskich seminariów Logos zaangażowany 2009/2010.

Seminaria – odbywające się w małych grupach, które stwarzają możliwość intensywnych i pogłębionych dyskusji koordynowanych przez tutora – poświęcone są istotnym zagadnieniom nauki, kultury i życia społecznego, których problematyka poddawana jest gruntownej refleksji w kontekście nauczania Jana Pawła II. Spotkania dyskusyjne wzbogacone są:

·         uczestnictwem w ciekawych projektach,

·         spotkaniami warsztatowymi oraz

·         stażami.

Planowane są co roku zajęcia wyjazdowe.
Oferta seminariów skierowana jest do osób, którzy chcą pod okiem wybitnych specjalistów pogłębić i ukierunkować samodzielnie zdobytą wiedzę.

 

 

 

fot. Agnieszka Zalewska

 

Celem seminariów jest stworzenie młodym ludziom przestrzeni spotkań intelektualnych, podczas których teoria spotykać się będzie z analizą praktycznych problemów w kontekście ich wymiaru etycznego, do czego wielokrotnie zachęcał Jan Paweł II.

fot. Agnieszka Zalewska
W tym roku akademickim zaproponowaliśmy nowe ścieżki tematyczne. Były one poświęcone wydarzeniom zeszłego stulecia: z jednej strony dwóm wielkim totalitaryzmom, z drugiej – zwycięstwu nad nimi, jakie przyszło m.in. dzięki pontyfikatowi Jana Pawła II.
  • Solidarność jako powołanie
  • Miejsce pamięci. Warsztaty dziennikarskie

Oba bloki tematyczne związane z obchodzonymi rocznicami, poddane analizie, miały prowadzić do powstania dokumentów upamiętniających poszczególne wydarzenia.

W tym roku odbyły się zajęcia w formie warsztatów, na wzór laboratorium.

U boku tutorów, również w trakcie zajęć wyjazdowych, studenci mogli pogłębić swe zainteresowania, jak również rozwinąć, być może ukryte dotąd, pasje.

Więcej informacji na temat poszczegolnych bloków – w zakładce Tematy.

Załączniki

Opublikowano 14.02.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.