Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Odnów oblicze! – obchody 2 kwietnia

2 kwietnia 2019 obchodziliśmy 14. rocznicę śmierci Jana Pawła II. W tym dniu o godzinie 21.15 na placu Piłsudskiego w Warszawie odbyło się tradycyjne czuwanie połączone z refleksją nad nauczaniem Jana Pawła II. Hasłem tegorocznych obchodów było „Odnów oblicze!”.

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprosiło warszawiaków do refleksji nad słowami papieża, które padły 40 lat temu podczas pierwszej pielgrzymki do Polski. Hasło obchodów 2 kwietnia „Odnów oblicze!” nawiązuje bezpośrednio do pamiętnego wezwania Jana Pawła II: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi.

W trakcie czuwania na placu Piłsudskiego warszawiacy mogli posłuchać fragmentów homilii Jana Pawła II  i kompozycji wykonanych przez Chór Centrum Myśli Jana Pawła II. W wieczornym czuwaniu wzięli udział metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz oraz ks. Bogdan Bartołd, proboszcz Parafii Archikatedralnej. Po zmierzchu, na budynku Garnizonu Warszawa usytuowanym przy placu Piłsudskiego, została wyświetlona specjalna grafika, zaś o godzinie 21.37, jak co roku zabrzmiał utwór „Cisza” w wykonaniu trębacza z Garnizonu Warszawa.

 

Partner technologiczny:

Opublikowano 28.03.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online