Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Odnów oblicze! – obchody 2 kwietnia

2 kwietnia 2019 obchodziliśmy 14. rocznicę śmierci Jana Pawła II. W tym dniu o godzinie 21.15 na placu Piłsudskiego w Warszawie odbyło się tradycyjne czuwanie połączone z refleksją nad nauczaniem Jana Pawła II. Hasłem tegorocznych obchodów było „Odnów oblicze!”.

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprosiło warszawiaków do refleksji nad słowami papieża, które padły 40 lat temu podczas pierwszej pielgrzymki do Polski. Hasło obchodów 2 kwietnia „Odnów oblicze!” nawiązuje bezpośrednio do pamiętnego wezwania Jana Pawła II: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi.

W trakcie czuwania na placu Piłsudskiego warszawiacy mogli posłuchać fragmentów homilii Jana Pawła II  i kompozycji wykonanych przez Chór Centrum Myśli Jana Pawła II. W wieczornym czuwaniu wzięli udział metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz oraz ks. Bogdan Bartołd, proboszcz Parafii Archikatedralnej. Po zmierzchu, na budynku Garnizonu Warszawa usytuowanym przy placu Piłsudskiego, została wyświetlona specjalna grafika, zaś o godzinie 21.37, jak co roku zabrzmiał utwór „Cisza” w wykonaniu trębacza z Garnizonu Warszawa.

 

Partner technologiczny:

Opublikowano 28.03.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.