Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Niedoskonałość nie jest zła

PODCAST „SŁUCHAJĄC DROGI”

Grafika ze zdjęciem Z ks. Dariusza Piórkowskiego i podpisem odcinka podcastu Niedoskonałość nie jest zła

Tym razem rozmawiamy o perfekcjonizmie jako chorobie i pokusie. O jego źródłach, przyczynach, objawach, konsekwencjach i niebezpieczeństwach.

Przyjrzymy się jego biblijnym przykładom. Zastanawiamy się, jak zauważyć w sobie perfekcjonizm i jak z niego wyjść? Komu najbardziej zagraża? Czy nasza wartość zależy od naszych czynów? A także, czy niedoskonale to znaczy złe?

Z ks. Dariuszem Piórkowskim rozmawiam o perfekcjonizmie z punktu widzenia kierownictwa duchowego i psychologii. Ksiądz Dariusz Piórkowski – jezuita, kierownik duchowy i rekolekcjonista. Autor publikacji poświęconych duchowości, rozwojowi osobistemu, Biblii m.in. „Książeczka o miłosierdziu”, „Nie musisz być doskonały”. Publikuje w „Życiu duchowym”, „W drodze”.


Zapraszamy do rozmowy. Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi    

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje, zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

Posłuchaj

Opublikowano 18.10.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.