Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Niedoskonałość nie jest zła

PODCAST „SŁUCHAJĄC DROGI”

Grafika ze zdjęciem Z ks. Dariusza Piórkowskiego i podpisem odcinka podcastu Niedoskonałość nie jest zła

Tym razem rozmawiamy o perfekcjonizmie jako chorobie i pokusie. O jego źródłach, przyczynach, objawach, konsekwencjach i niebezpieczeństwach.

Przyjrzymy się jego biblijnym przykładom. Zastanawiamy się, jak zauważyć w sobie perfekcjonizm i jak z niego wyjść? Komu najbardziej zagraża? Czy nasza wartość zależy od naszych czynów? A także, czy niedoskonale to znaczy złe?

Z ks. Dariuszem Piórkowskim rozmawiam o perfekcjonizmie z punktu widzenia kierownictwa duchowego i psychologii. Ksiądz Dariusz Piórkowski – jezuita, kierownik duchowy i rekolekcjonista. Autor publikacji poświęconych duchowości, rozwojowi osobistemu, Biblii m.in. „Książeczka o miłosierdziu”, „Nie musisz być doskonały”. Publikuje w „Życiu duchowym”, „W drodze”.


Zapraszamy do rozmowy. Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi    

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje, zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

Posłuchaj

Opublikowano 18.10.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.