Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Niedoskonałość nie jest zła

PODCAST „SŁUCHAJĄC DROGI”

Grafika ze zdjęciem Z ks. Dariusza Piórkowskiego i podpisem odcinka podcastu Niedoskonałość nie jest zła

Tym razem rozmawiamy o perfekcjonizmie jako chorobie i pokusie. O jego źródłach, przyczynach, objawach, konsekwencjach i niebezpieczeństwach.

Przyjrzymy się jego biblijnym przykładom. Zastanawiamy się, jak zauważyć w sobie perfekcjonizm i jak z niego wyjść? Komu najbardziej zagraża? Czy nasza wartość zależy od naszych czynów? A także, czy niedoskonale to znaczy złe?

Z ks. Dariuszem Piórkowskim rozmawiam o perfekcjonizmie z punktu widzenia kierownictwa duchowego i psychologii. Ksiądz Dariusz Piórkowski – jezuita, kierownik duchowy i rekolekcjonista. Autor publikacji poświęconych duchowości, rozwojowi osobistemu, Biblii m.in. „Książeczka o miłosierdziu”, „Nie musisz być doskonały”. Publikuje w „Życiu duchowym”, „W drodze”.


Zapraszamy do rozmowy. Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi    

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje, zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

Posłuchaj

Opublikowano 18.10.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.